Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalvītis: ejam pret politiķiem vērstu uzbļāvienu pavadā

Ekspremjers Aigars Kalvītis (TP) uzskata, ka, samazinot nelielu skaitu ministriju, sabiedrība politiķus vairāk nemīlēs, bet patlaban priekšplānā izvirzītā aktualitāte ap Satversmes grozījumiem ir «viltus tēma».

«Politiskajā vidē ir iestājies apjukums, jo sabiedrība it kā prasa pārmaiņas. Saeimu nemīl, valdību nemīl, nevienu nemīl, nu, samazināsim trīs ministrus, varbūt kļūsim drusciņ mīlamāki! Nekļūs mīlamāki! Šobrīd viltus ceļš tiek iets. Arī prezidenta uzdevumi grozīt Satversmi, vēlēšanu likumu ir viltus tēmas, kas šobrīd nav aktuālas. Labi, izārdīsim pašreizējo politisko sistēmu, nezinot, kāda būs jaunā, bet no tā ekonomiskā dzīve valstī nekļūs labāka. Mēs mēģinām iet pavadā skaļajiem uzbļāvieniem, kas vērsti pret politiķiem,» sarunā ar laikrakstu «Neatkarīgā» sacījis bijušais valdības vadītājs.

Kalvītis arī kritizē «mītus par «jaunām sejām» valdībā. «Latvijas sabiedrībā ir mīti par kaut kādām jaunām sejām. Kur tās ir? Kas ir pateicis: Godmanis dara nepareizi, trīs punkti, kas jādara citādi? Ja kādam būtu risinājums, viņš būtu pieteikts Nobela prēmijai, jo visā pasaulē nezina, kā ar tām tikt galā. Ja grib kaut ko varas ešelonā pamainīt, jāatrod piemērotākie cilvēki, kas spēj paskaidrot, kas saprot situāciju, kas ir izlēmīgi,» norādījis bijušais premjers.