Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sprādzienu mājas pagrabā izraisīja lādiņa zāģēšana

Rīgā, Miera ielas 39. nama pagrabā, pirmdien notikušā sprādziena visticamākais iemesls ir sprādzienbīstama lādiņa zāģēšana, aģentūrai LETA sacīja Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja Preses nodaļas vecākais speciālists Aigars Bērziņš.

LETA jau ziņoja, ka sprādziena vietā atrasti nesprāguši divi 105 milimetru un viens 76 milimetru artilērijas lādiņš, piecas F-1 rokasgranātas, kā arī aptuveni 300 dažāda kalibra strēlnieku munīcijas vienību, raķešpistole un nezināma modeļa pistoles fragments. Tukši atrasti divi 76 milimetru lādiņi un viens 45 milimetru lādiņš, astoņas F-1 granātas, trīs mīnas, vakar aģentūrai LETA sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) preses virsnieks Normunds Stafeckis.

Nesprāgušas munīcijas speciālisti konstatējuši, ka sprādzienbīstami ir trīs lādiņi, piecas granātas, un viss atrastais šodien tiks iznīcināts Cekules bijušo munīcijas noliktavu teritorijā Rīgas rajonā. Stafeckis informēja, ka nesprāgušās munīcijas speciālistu veiktā notikuma vietas apskate liecina, ka, visticamāk, negadījums noticis, griežot 100–130 milimetru lādiņu.

Pēc Bērziņa teiktā, policijā par notikušo sākts kriminālprocess, tā izmeklēšanas gaitā paredzētas dažādas ekspertīzes.

Sprādzienā gāja bojā 1971. gadā dzimis vīrietis, kurš, visticamāk, arī mēģinājis pārzāģēt lādiņu.

Savukārt cietušas divas sievietes — Vanaga zobārstniecības klīnikas daktere un medicīnas māsa. Sievietes dzimušas 1955. un 1982. gadā. Savukārt cietušais ugunsdzēsējs ir 29 gadus vecs.

LETA jau ziņoja, ka vakar piecstāvu dzīvojamās mājas pagrabā Rīgā, Miera ielā 39, nogranda sprādziens, kurā gāja bojā viens vīrietis, bet divas sievietes cieta. Nelielu traumu guvis arī ugunsdzēsējs.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja kāda sprādzienā cietušās ēkas pirmajā stāvā izvietotās zobārstniecības klīnikas darbiniece, no nama pagrabstāvā izbūvētās saunas pēdējā laikā nereti atskanējuši remontdarbiem raksturīgi trokšņi, kā arī nākušas specifiskas, būvdarbiem raksturīgas smakas. Visticamāk, arī vakar tur veikti remontdarbi.

Notikuma brīdī, pēc plkst. 15, atskanējis liels sprādziens un pirmajā stāvā izvietotajai zobārstniecības klīnikai nobirusi daļa no griestiem. Klīnikas darbiniekus pārņēmis izbīlis un šoks, turklāt kāda no medpunkta darbiniecēm līdz ar sprādzienu iesprostota tualetē, no kuras viņai atbrīvoties palīdzējuši kolēģi.

Pēc liecinieku stāstītā, uzreiz pēc sprādziena ēku pārņēmuši biezi, kodīgi dūmi. No ēkas pēc notikušā tika evakuēti iedzīvotāji. Sprādzienā sagruvušas kāpnes no pirmā uz otro stāvu.