Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība virza Vilnīti; politiķu simpātijas viņš neizjūt

Ministru kabinets otrdien atbalstīja uzņēmēja Normunda Vilnīša kandidatūru Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amatam. Lai Vilnītis sāktu pildīt KNAB šefa pienākumus, viņa kandidatūra vēl jāatbalsta Saeimai.

Vilnītis pēc valdības lēmuma norādīja, ka svarīgi ir veiksmīgi turpināt biroja darbu. Viņam uz KNAB esot skatījums no malas, tomēr jebkādas izmaiņas biroja darbā tikšot kopīgi apspriestas.

Pretendents arī sacīja: «Neizjutu simpātijas no kāda politiskā spēka. Ņemot vērā, ka iepriekš darbojos LSDSP, varētu būt tieši otrādi.»

Ministru kabineta sēdē valdības vadītājs Ivars Godmanis (LPP/LC) bija lakonisks un aicināja Vilnīša kandidatūru virzīt tālāk uz Saeimu. Godmanis arī aicināja Vilnīti sākt konsultācijas ar visām parlamentā pārstāvētajām frakcijām.

Aizsardzības ministrs Vinets Veldre (TP) norādīja, ka Vilnītis ir profesionāls cilvēks, kurš atbilst visām konkursa prasībām, arī par viņa iepriekšējo darbību iegūtas labas atsauksmes. Tāpat ministrs uzskata, ka pretendents uz KNAB vadītāja amatu nenodarbosies ar lētu populismu, musinot sabiedrību.

Savukārt iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) pauda pārliecību, ka Vilnītis ir labākais kandidāts no tiem, kas pieteicās konkursam.

Satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) uzsvēra, ka nav nepieciešams uzdot vairāk jautājumu un jāvirza Vilnīša kandidatūra tālāk uz Saeimu.