Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā uz vienu stundu izslēgs daļu apgaismojuma

Rīga 28. martā piedalīsies Pasaules Dabas fonda rīkotajā akcijā «Zemes stunda 2009», kuras laikā uz vienu stundu tiks izslēgts apgaismojums, tā pievēršot uzmanību klimata problēmām, portālu «Apollo» informēja Rīgas Domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas Domes Vides komiteja šādu ieceri atbalstījusi un lūgs pilsētas izpilddirektoru Andri Grīnbergu izvērtēt uzņēmuma «Rīgas gaisma» iespējas izslēgt pazīstamāko Rīgas ēku fasāžu un objektu apgaismojumu (piemēram, Rīgas Domes, Melngalvju nama, «Mazās ģildes», Rīgas pieminekļu un tiltu dekoratīvos apgaismojumus).

Vides komitejas priekšsēdētājs Dainis Īvāns uzsver, ka dalība šajā pasākumā ir iespēja parādīt pasaulei, ka arī Rīgai rūp iedzīvotāju labklājība, kā arī tādu aktuālu problēmu risināšana kā globālā sasilšana un klimata pārmaiņas.

«Aicinādama akcijā piedalīties arī Rīgas iedzīvotājus un uzņēmumus, vienlaikus izslēdzot apgaismojumu kopā ar vairāk nekā 1000 zemeslodes pilsētām, arī Rīga pierādīs savu nostāju Kopenhāgenas ANO galotņu tikšanās dalībniekiem, kuri 2009. gada beigās lems par jaunu globālo vienošanos klimata pārmaiņu jautājumos,» saka komitejas vadītājs.

Akcijas rīkotāji cer «Zemes stundu» izvērst par lielāko sabiedrības vienotības pasākumu pasaulē.