Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltijas jūrā nogrimst Latvijas zvejas kuģis [papildināts]

Otrdienas rītā 37 jūras jūdžu attālumā no Bornholmas salas nogrimis Latvijas zvejas kuģis «Unora», glābēji meklē divus pazudušus jūrniekus, informē Jūras spēku Krasta apsardzes dienests.

Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs ap pulksten 10.30 saņēma avārijas signālu no avārijas radio bojas. Kuģis avārijas brīdī atradies Dānijas atbildības zonā.

Par saņemto avārijas signālu Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs nekavējoties sazinājās ar Dānijas Jūras spēku meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru, kuri uz notikuma vietu nosūtīja helikopteru un tuvumā esošos kuģus.

Avārijas rajonā helikopters pamanīja radio boju un dažādus peldošus priekšmetus, kas liecināja par zvejas kuģa nogrimšanu. Turpinot rajona pārmeklēšanu, glābēji atrada arī glābšanas plostu, un tajā bija četri zvejas kuģa apkalpes locekļi.

Pašreiz turpinās divu pazudušo zvejnieku meklēšanas operācija.

Zvejas kuģa izglābtie apkalpes locekļi skaidorjuši, ka zvejas laikā, ceļot ārā tīklus, kuģim radusies kritiska sānsvere uz labo bortu un kuģis strauji nogrimis.