Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valdība atbalstījusi funkciju audita plānu

Ministru kabinets otrdien atbalstīja valsts pārvaldes reorganizācijas sākšanu, lai nodrošinātu efektīvu un ekonomiskajai situācijai atbilstošu pārvaldes darbību, portālu «Apollo» informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Valdība otrdien sēdē apstiprināja Funkciju audita komisijas nolikumu, sastāvu un audita plānu šā gada pirmajam pusgadam, kas paredz Valsts ieņēmumu dienesta, Latvijas valsts arhīva, Uzņēmumu reģistra, VAS «Ceļu satiksmes un drošības direkcija» un ar šīm iestādēm funkcionāli saistīto iestāžu izvērtēšanu.

Šā audita mērķis ir vienkāršot iestāžu institucionālo struktūru, apzināt iespējas samazināt valsts budžeta dotāciju izdevumus, sniedzot priekšlikums par funkciju un uzdevumu nepieciešamību un iespēju deleģēt tos privātpersonām, kā arī izvērtēt iespējas decentralizēt valsts pārvaldes funkcijas, nododot tās pārvaldes līmenim, kas atrodas tuvāk pakalpojumu saņēmējam.

Funkciju audita komisijā darbosies Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane, kas būs komisijas vadītāja, viņas vietnieks būs Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis. Komisijā darbosies arī pārstāvji no Saeimas, Tieslietu ministrijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Ārlietu ministrijas, Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas, kā arī no Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Pašvaldību savienības.

Funkciju auditu paredzēts veikt aptuveni divu mēnešu laikā.