Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lētāka, efektīvāka un mazāk birokrātiska valsts pārvalde

Tautas partijas valde ir gandarīta par to, ka Valsts prezidenta Valda Zatlera iejaukšanās politiskajā procesā, visticamāk, palīdzēs īstenot vienu no krīzes diktētajiem neatliekamajiem uzdevumiem — valdības un valsts pārvaldes reorganizāciju, kas koalīcijas partiju domstarpību dēļ bija atlikta uz vēlāku laiku.

Tautas partija uzskata, ka nepieciešamā tiesiskā bāze un likuma grozījumu projekts valdības reorganizācijai pēc Zalāna plāna ir jāapstiprina Ministru kabineta sēdē jau šā gada 24. februārī. To iespējams izdarīt, un nav objektīvu iemeslu, kas prasītu valdības reformas turpmāku atlikšanu. Tautas partija rūpīgi sekos premjerministra un koalīcijas partneru rīcībai, lai nepieļautu valdības reformas novilcināšanu.

Koalīcijas partijas nedrīkst izvirzīt partejiskās un personāliju interesēs balstītus iebildumus pret valdības reorganizācijas plānu, jo tas novestu pie pilnīga politiska strupceļa un tūlītējas šīs valdības krišanas.

Jāatzīmē, ka Edgara Zalāna izstrādātais plāns paredz nevis mehāniski apvienot ministrijas vai aģentūras, bet gan padarīt valsts pārvaldi lētāku, efektīvāku un mazāk birokrātisku. Šī reorganizācija ir nepieciešama neatkarīgi no tā, kādi cilvēki strādā premjerministra vai ministru amatos, jo krīze prasa paaugstināt ne tikai privātā sektora, bet arī valsts pārvaldes efektivitāti un darba produktivitāti.

Līdztekus valdības reorganizācijas plānam Tauta partija ir sagatavojusi pamatnostādnes Latvijas ekonomikas atveseļošanas programmai, kas vērstas uz ekonomiskās aktivitātes atjaunošanu, Eiropas Savienības līdzekļu efektīvu izlietojumu un birokrātisko šķēršļu samazināšanu uzņēmējdarbībai. Ar Latvijas ekonomikas atveseļošanas pamatnostādnēm Tautas partija sabiedrību iepazīstinās tuvākajā laikā.

Kā zināms, Zalāna plāns paredz valdības reorganizācijas rezultātā izveidot 11 ministrijas. Viens no svarīgākajiem plāna punktiem paredz izveidot Attīstības ministrija, apvienojot pašreizējo Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Vides ministriju un Ekonomikas ministriju. Izglītības un zinātnes ministrijā jāapvieno pašreizējā Izglītības un zinātnes ministrija un Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrija. Satiksmes ministrijā plānots apvienot pašreizējo Satiksmes ministriju un Īpašu uzdevumu elektroniskās pārvades lietās sekretariātu.

Vairākas Ekonomikas ministrijas funkcijas paredzēts nodot citām ministrijām. Piemēram, Finanšu ministrija pārņemtu makroekonomisko prognozēšanu, privatizācijas politiku, valsts un privātās partnerības politiku un statistikas uzskaiti. Tieslietu ministrija no Ekonomikas ministrijas pārņemtu patērētāju tiesību aizsardzību, bet Kultūras ministrija — tūrisma politiku. Tāpat plānots, ka Tieslietu ministrija no Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas pārņems bāriņtiesu darbības uzraudzību, adopciju un bērnu uzturlīdzekļu jautājumu risināšanu.