Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāti grib zināt, kāpēc Igaunijā gāze ir lētāka nekā Latvijā

Saeimas Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma izstrādes apakškomisija trešdien uz komisijas sēdi aicinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas priekšsēdētāju Valentīnu Andrējevu, lai iztaujātu viņu par dabasgāzes cenām.

Komisijas deputāti grib zināt, kāpēc kaimiņvalstī Igaunijā dabasgāze ir lētāka nekā Latvijā, lai gan ziemā kaimiņvalsts dabasgāzi saņem no Inčukalna gāzes krātuves, portālu «Apollo» informēja Saeimas Preses dienestā.

«Patlaban Latvijas iedzīvotāji par gāzi maksā par 40–60 procentiem vairāk nekā mūsu ziemeļu kaimiņi, kaut gan abas valstis ziemā dabasgāzi saņem no Inčukalna pazemes gāzes krātuves. Tāpēc no galvenā pakalpojumu tarifu regulētāja vēlamies dzirdēt, kādi ir iemesli tik būtiskai tarifu atšķirībai un kāpēc Latvija par Inčukalna gāzi maksā vairāk nekā Igaunija,» informē apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Lagzdiņš.

No šā gada 1. janvāra mājsaimniecības, kuras gadā izmanto līdz 500 kubikmetriem dabasgāzes, par vienu kubikmetru maksā 0,53463 latus. Savukārt Igaunijas iedzīvotājiem viens kubikmetrs gāzes patlaban izmaksā vidēji 30 santīmus, liecina gāzes piegādātāju informācija.