Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mazinās atbalsts Putinam un Medvedevam

Ekonomiskajai krīzei Krievijā kļūstot smagākai, sarūk arī premjerministra Vladimira Putina un prezidenta Dmitrija Medvedeva popularitātes reitingi, liecina otrdien izplatītās sabiedriskās domas aptaujas dati.

Ja janvāra sākumā Medvedeva veikumu pozitīvi vērtēja 74% Krievijas iedzīvotāju, tagad — 69%, savukārt to iedzīvotāju skaits, kas pozitīvi vērtē Putina veikumu, sarucis no 77% uz 74%, liecina Krievijas Sabiedriskās domas izpētes centra (VCIOM) dati.

Vēl septembrī pēc Krievijas–Gruzijas kara Putina veikumu pozitīvi vērtēja 81%, bet Medvedeva — 73% krievu.

Savukārt tikai 15% Krievijas iedzīvotāju atbalsta valsts ekonomisko politiku, bet 33% to neatbalsta, norāda sociologi.

«Atbilstoši aptaujām cilvēki bieži cer sagaidīt kādu vārdu no vadības par to, kas notiek, cik ilga būs krīze un — vissvarīgākais — kā valsts palīdzēs cilvēkiem,» sacīja VCIOM direktors Valērijs Fjodorovs.

Tomēr pat laikā, kad Krievijas finanšu krīze kļūst arvien smagāka, to cilvēku skaits, kas intervētājiem atzīst, ka krīzes dēļ viņi gatavi iziet ielās un protestēt, pat sarucis par 4% un tagad veido tikai 35%.