Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čehija Latvijai aizdos 200 miljonus eiro

Čehijas parlamenta Deputātu palāta otrdien apstiprinājusi 200 miljonu eiro aizdevuma piešķiršanu Latvijai, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

Debašu laikā par šo jautājumu gan Čehijas finanšu ministrs Miroslavs Kalouseks, gan parlamenta deputāti uzsvēra solidaritātes nozīmīgumu Eiropas Savienības valstu starpā. Pēc likuma pieņemšanas Čehijas finanšu ministrs pateicās deputātiem par atbalstu balsojumā.

Balsojumā piedalījās 189 no 200 Deputātu palātas locekļiem, un no visiem balsojušajiem 157 deputāti likumprojektu par naudas piešķiršanu atbalstīja, bet 32 parlamentārieši bija pret.

Saskaņā ar Čehijas likumiem parlamenta augšpalātai — Senātam — 30 dienu laikā jāizskata pieņemtais likums. Ja likums gūs atbalstu arī Senātā, tad to nākamo 15 dienu laikā parakstīs Čehijas Valsts prezidents.

«Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, un tas šajā saspringtajā finanšu situācijā pasaulē ir devis mūsu valstij iespēju paļauties uz mūsu ārzemju partneriem un viņu sniegto atbalstu. 7,5 miljardu eiro aizdevums Latvijai sastāv no vairākām daļām, tāpēc katra partnera pozitīvie lēmumi īstenot iepriekš pausto apņemšanos iesaistīties finanšu atbalsta sniegšanā Latvijai vēlreiz apliecina starptautiskās sabiedrības uzticību Latvijas valdības apstiprinātajai ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes atjaunošanas programmai. Pateicos Čehijas parlamentam par aizdevuma apstiprināšanu,» saka Latvijas finanšu ministrs Atis Slakteris.