Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Melngailis cerīgs par Parex nākotni

Parex bankas valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis ir cerīgs par iespējām pārdot Parex banku. Tāpat viņš prognozē, ka Parex bankas sindicētā kredīta devēji neizvēlēsies agresīvāku stratēģiju un atbalstīs kredīta atmaksas piedāvājumu, ko valdības sēdē apstiprināja Ministru kabinets.

Valdība atbalstīja galvojuma sniegšanu par Parex bankas sindicēto kredītu pagarināto maksājumu daļu, ja kredītu devēji piekritīs Parex bankas piedāvājumam par aizdevumu pārstrukturizāciju un atmaksas termiņu pagarināšanu, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

«Uzskatu, ka viņi [ sindicēto kredītu devēji] piedāvājumu [par kredītu atmaksu] pieņems. Es viņu vietā to pieņemtu,» žurnālistiem pēc valdības sēdes sacīja Melngailis. Galīgo vienošanos ar sindikātiem banka varētu panākt līdz februāra beigām, prognozēja Melngailis.

Viņš uzsvēra, ka sindicēto kredītu devējiem bija iespēja aizdotos līdzekļus pieprasīt jau novembrī, kad valdība nolēma pārņemt Parex banku. Nepieprasīt līdzekļus ir kredītu devēju «veselā saprāta jautājums», sacīja Melngailis, uzsverot, ka viņi nav ieinteresēti to darīt.

Jautāts, vai viņam ir pārliecība, ka atradīsies Parex bankas pircējs, bankas vadītājs atgādināja, ka par to jau interesējas Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB). Ja viens potenciālais pircējs jau ir, var prognozēt, ka banku izdosies pārdot, sacīja Melngailis.

Kā portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā, Parex bankas iesniegtais piedāvājums sindicēto kredītu izsniedzējiem ar kredīta atmaksas grafiku paredz 20% no kredītu pamatsummas atmaksāt līdz 2009. gada martam, bet atlikušo kredītu summu atmaksāt divās daļās — 50% 2010. gada februārī un 30% 2012. gada janvārī. Valdības sniegtais galvojums būs papildu atbalsts, lai Parex banka varētu panākt gala vienošanos ar sindikātiem, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

Lai turpmāk stabilizētu bankas darbību, valdība konceptuāli atbalstīja arī Parex bankas kapitāla bāzes stiprināšanu un uzdeva Finanšu ministrijai sagatavot precīzus priekšlikumus par Parex bankas no jauna emitētu akciju iegādi. Parex bankas kapitāla palielināšana turpinās sekmēt Parex bankas klientu uzticības atgūšanu un nodrošinās bankas kapitāla atbilstību Kredītiestāžu likuma prasībām, uzsver Finanšu ministrija.

Tāpat Finanšu ministrija līdz šā gada 24. februārim iesniegs Ministru kabinetā pozīciju par ERAB iespējamo iesaisti Parex bankas pamatkapitālā.