Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baha kamermūzikas festivālu atklās «Akademie für Alte Musik Berlin»

9. Starptautisko Baha kamermūzikas festivāla atklāšanas koncertā 1. martā pl.19.00 Melngalvju nama Svētku zālē uzstāsies pasaulē augsti novērtētais baroka ansamblis no Vācijas «Akademie für Alte Musik Berlin».

«Akademie für Alte Musik Berlin» ir baroka ansamblis ar neparasti veiksmīgu radošo biogrāfiju. Ansamblis tika dibināts 1982. gadā Austrumberlīnē kā alternatīva valsts atbalstītajām mūziķu vienībām. 2007. gadā «Akademie für Alte Musik Berlin» svinēja savu divdesmit piekto jubileju un šodien tiek atzīts par vienu no vadošajiem baroka ansambļiem pasaulē.

Viens no jaunākajiem ansambļa sasniegumiem ir veiksmīgais Henrija Persela operas «Didona un Enejs» iestudējums. Opera veidota kopā ar deju grupu «Sasha Waltz & Guests». Iestudējums regulāri tiek izrādīts Berlīnes Valsts operā, kā arī saņēmis uzaicinājumus izskanēt citās pilsētās: Amsterdamā, Londonā, Briselē u.c.

«Akademie für Alte Musik Berlin» sadarbojies ar tādiem izciliem diriģentiem kā Renē Žakobs, Markuss Krīds un Daniels Roiss, ar koriem «RIAS Kammerchor» un «Vocal Consort Berlin», kā arī ar kontrtenoru Andreasu Šollu, soprānu Sesīliju Bartoli, horeogrāfu Sašu Valcu un citiem mūziķiem.

Ansambļa starptautisko reputāciju visā pasaulē stiprina lielais ierakstu klāsts. Kopš ekskluzīva ierakstu kontrakta parakstīšanas ar «Harmonia Mundi France» 1994. gadā, «Akademie für Alte Musik Berlin» saņēmis neskaitāmas balvas, to vidū «Grammy» balvu, «Diapason d`Or», Kannu klasiskās mūzikas balvu, «Gramophone» balvu un Edisona balvu. 2006. gadā «Akademie für Alte Musik Berlin» saņēma arī Tēlemana balvu Magdeburgā.

9. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls notiks no 1. marta līdz 15. aprīlim. Festivāls sava augstā profesionālā uzstādījuma dēļ pamatoti ieguvis starptautisku atzinību.

Tuvākie koncerti festivāla ietvaros: Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē 10. martā pl. 19.00 – pianiste no Portugāles Manuela Gouveia (programmā – 18. gadsimta portugāļu mūzika un 19. gadsimta romantiskie komponisti). 14. martā pl. 19.00 Lielajā ģildē spēlēs baroka ansambli no Francijas «L`Arpeggiata». Programmā – baroka, džeza, itāļu tautas melodiju un deju improvizācijas, kas apvienotas zem nosaukuma «All`Improvviso».

http://www.bilesuparadize.lv

Biļešu cena Ls 3,00 – 20,00. Pensionāriem, studentiem un skolniekiem – 20% atlaide.