Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Valmieras piens» maldina pircējus

«Valmieras piens» un «Rimi Latvija» Vācijā ražoto un Valmierā it kā gatavināto puscieto sveramo un fasēto «Holandes» šķirnes sieru uzdevis par Latvijas izcelsmes produktu, tādējādi maldinot Latvijas pircējus, trešdien raksta «Latvijas Avīze».

Turklāt jau kopš februāra sākuma plašsaziņas līdzekļos bija redzama reklāmas kampaņa «Ražots Latvijā!», kurā šo «Holandes» sieru piedāvāja par 2,99 latiem kilogramā. Taču otrdien «Rimi Latvija» jau apturējis šā siera tirdzniecību un iepirkšanu. Iemesls ir — siera kvalitātes dokumentos uzrādītā Latvijas izcelsme neatbilst īstenībai, siers patiesībā ražots Vācijā.

«Gribējām darīt labu mūsu ražotājam un informējām pircējus par vietējo produktu. Siera Latvijas izcelsmi pamatojām, balstoties uz ražotāja mums produkta kvalitātes dokumentos sniegto informāciju, kurā norādīts: «Produkta izcelsmes valsts — Latvija.» Pēc jūsu jautājuma saņemšanas veicām marķējuma pārbaudi un konstatējām, ka uz produkta ir rakstīts: «Ražots Eiropas Savienībā»,» radušos situāciju skaidro «Rimi Latvija» mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Eniņa.

Tomēr pircējiem, kas šo sieru turpinās iegādāties, nav jāuztraucas par izstrādājuma kvalitāti — tā esot laba. Taču runa šajā gadījumā ir par pircēja maldināšanu ar «Latvijas produktu», par spēlēšanu uz cilvēku jūtām, ko naudas pelnīšanas interesēs apzināti vai neapzināti veica lielveikalu tīkls un siera izplatītājs.

Uzņēmuma «Valmieras piens» valdes priekšsēdētājs Rolands Gulbis atzīst, ka «Valmieras piena» iepakojumā pārdotais puscietais siers patiešām ir ražots Vācijā, bet vairākas nedēļas gatavināts Latvijā. Par to, ka uzņēmums nemaldinot pircēju, liecina uz 300 gramu iepakojuma maziem burtiem rakstītais, ka siers ir ražots Eiropas Savienībā, bet «Valmieras piens» ir izplatītājs.

Gulbis skaidro, ka Vācijā ražotā siera pārdošana Latvijā esot piespiedu līdzeklis, kas uzņēmumam ļaujot norēķināties ar Latvijas zemniekiem par pienu un maksāt darbiniekiem algas. «Patlaban notiek cīņa par palikšanu veikalu plauktos. Ja mēs nepārdotu šo «Holandes» sieru, tad nevarētu pārdot arī citus sierus. Kad cenas bija normālas, tad puscietos sierus ražojām paši, bet patlaban tos pērkam, gatavinām, ņemam analīzes un fasējam. Darīsim tā tik ilgi, kamēr ekonomiskā situācija atkal kļūs normāla,» skaidro Gulbis.