Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rimšēvičs: Latvijā inflācija šogad varētu sasniegt 3%

Latvijā inflācija šā gada nogalē varētu sasniegt 3%, bet nākamgad patēriņa cenu pieaugums varētu būt 1% robežās vai pat samazināties, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

«Latvijas Banka prognozē, ka šā gada nogalē inflācija varētu sasniegt 3%. Nākamgad, iespējams, tā varētu būt 1% robežās. Taču iespējams, ka nākamgad Latvijā inflācija varētu paiet zem nulles, tātad varētu būt deflācija,» viņš norādīja.

Rimšēvičs atzina, ka deflācija ir bīstama, taču tās ir sekas ekonomikas lejupslīdei. «Tas ir bīstami. Bet patlaban Latvijas ekonomikā turpinās lejupslīde, tātad turpinās arī pieprasījuma samazināšanās, un tas, protams, atsaucas arī uz cenu samazināšanos,» viņš teica.

Latvijā pagājušā gada sākumā patēriņa cenas pieauga, bet no jūnija iezīmējās samazināšanās tendence. Latvijā šogad janvārī patēriņa cenas pieauga par 2,2% salīdzinājumā ar decembri, bet gada inflācija (šā gada janvāris salīdzinājumā ar pagājušā gada janvāri) samazinājās līdz 9,8%.