Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidenta rezidenci taupības režīms neesot skāris

Valsts prezidenta Jūrmalas rezidences virtuvei, mēbelēm un interjera priekšmetiem nauda neesot žēlota, piemēram, ūdenssiena blakus ieejas durvīm, pār kuras metālisko pamatni nomierinoši un bezgalīgi līst ūdens, izmaksājusi ap 9000 latu, trešdien raksta «Diena».

Savukārt netālu pie sienas vietu radis pazīstamā franču dizainera Filipa Starka spogulis, kas esot iegādāts par 1179 latiem.

Pēc ilgstošas sarakstes ar remontdarbu pasūtītāju «Valsts nekustamiem īpašumiem» un Valsts prezidenta kanceleju, laikraksts ieguvis sarakstu ar iepirktajām mēbelēm, virtuves aprīkojumu un interjera priekšmetiem, kas liecina, ka prezidenta Jūrmalas rezidencei taupības režīms tuvumā nav bijis.

No saņemtajām atbildēm secināms, ka virtuves iekārtošanas izmaksas sasniedz vismaz 61,7 tūkstošus latu. Piemēram, kombinētā krāsns izmaksājusi 5277 latus, infrasarkanā plīts, kas ēdienu uzsilda acumirklī, izmaksājusi 3138 latus, siltais skapis — 2371 latu, kā arī virtuvē atrodams gandrīz 3000 latu vērts ledusskapis un pusotru tūkstoti latu vērta saldētava.

Nopirkti arī divi grili — itāļu «Salamander», kas parasti atrodams profesionāļu virtuvēs un maksā 424 latus, un liela apjoma gāzes grils, ko izmanto gan virtuvēs, gan āra viesībās, kura cena ir 1755 lati.

Virtuvē atrodams arī vīna skapis, kas pirkts par 2242 latiem. Tam ir trīs līmeņi — sarkanā, baltā vīna un šampanieša dzesēšanai, un skapī var ievietot 143 pudeles.

Valsts prezidents Valdis Zatlers laikrakstam skaidrojis, ka runa nav par viņa personisko mājokli, bet valsts vizītkarti. «Ja, slēdzot pili, es plānoju strādāt rezidencē, tā arī ir valsts vizītkarte. Visās valstīs, kuras es esmu apmeklējis, ir šī vizītkarte, un tā parāda, kā valsts attiecas pati pret sevi,» uzsver prezidents.