Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varēs noteikt atsevišķu pārtikas produktu maksimālo uzcenojumu

Lai nodrošinātu, ka patērētājiem ir pieejamas noteiktas cilvēka uzturam nozīmīgas pārtikas preces, Ministru kabinets varētu būt tiesīgs izdot noteikumus, kas paredz noteikt pārtikas preču maksimālo uzcenojumu.

To paredz Ekonomikas ministrijas izstrādātie grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā.

Grozījumi arī paredz, ka pārtikas preču mazumtirgotājiem, kuru izmantojamās tirdzniecības platība pārsniedz 300 kvadrātmetrus, ir pienākums savā tirdzniecības vietā pārdot arī reģionālo ražotāju pārtikas preces tieši attiecīgajai tirdzniecības vietai. Turklāt šiem mazumtirgotājiem ir aizliegts nepamatoti atteikt, ierobežot, kavēt vai pārtraukt pārtikas preču piegādi no reģionālo pārtikas preču piegādātājiem.

Ministrijas speciālisti norāda, ka mazumtirgotāji veikalu apgādi bieži veic centralizēti, tā nevajadzīgi pārvadājot pārtikas preces, tām līdz ar to nevajadzīgi sadārdzinoties. Šādā situācijā ir svarīgi mazināt pārtikas preču piegādes izmaksas, kas attiecīgi dotu iespēju arī samazināt pārtikas preču gala cenas veikalos, līdz ar to veicinot konkurenci.

Pašlaik attiecībā uz cilvēka uzturam nozīmīgām pārtikas precēm nepastāv ierobežojumi uzcenojuma noteikšanai, tāpēc uzcenojums atsevišķos gadījumos var sasniegt pat vairāk nekā 50%.

Speciālisti uzsver, ka šādā veidā tiks sekmēta patērētāju piekļūšana lētākām pārtikas precēm, veicinot konkurenci starp ražotājiem, kā arī mazumtirgotājiem.

Savukārt 300 kvadrātmetru platība izvēlēta tādēļ, lai šāds pienākums pārāk neierobežotu mazos veikalus, kam šīs normas izpilde būtu nesamērīgi apgrūtinoša.