Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vilnītis: KNAB pagaidām jāsaglabā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) šefa amata kandidāts Normunds Vilnītis sarunās ar Saeimas labējās opozīcijas partiju pārstāvjiem atklāja, ka, viņaprāt, birojs pagaidām nav jālikvidē. Viņš norādīja: kamēr Latvijā korupcija ir lielāka problēma nekā vidēji Eiropas Savienībā, tikmēr KNAB jāturpina darbs.

Ja izveidotos situācija, ka valstij būtu tik maz naudas, ka policisti nevarētu izbraukt uz izsaukumiem, tādā gadījumā varētu domāt par KNAB likvidēšanu. Tā uzskata Vilnītis.

KNAB šefa amata kandidāts atklāja, ka, iespējams, birojam ir pārāk daudz veicamo funkciju. Kā vienu no liekajām funkcijām Vilnītis minēja partiju finansēšanas kontroli.

Vēl Vilnītis atzina, ka birojam būtu vēl lielāka uzmanība jāpievērš darbam reģionos. Tas būtu vajadzīgs, lai objektīvi redzētu kopējo korupcijas ainu valstī.

Jau ziņots, ka Ministru kabinets otrdien atbalstīja uzņēmēja Vilnīša kandidatūru KNAB priekšnieka amatā. Lai Vilnītis sāktu pildīt KNAB šefa pienākumus, viņa kandidatūra vēl jāatbalsta Saeimai.