Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudze: Latvijā aug spēcīga nākotnes politiķu paaudze

Trešdien Saeimā «Ēnu dienā» viesojās vairāk nekā 120 dažādu vecumu skolēnu no visas Latvijas, kuri bija izvēlējušies vienu dienu vērot Saeimas deputātu darbu, portālam «Apollo» pavēstīja Saeimas Preses dienestā.

««Ēnu diena» ir izglītojošs un vienlaikus interesants pasākums, kas piedāvā jauniešiem lielisku iespēju nepastarpināti redzēt, kā strādā parlaments. Mēs esam patiesi gandarīti par lielo skolēnu aktivitāti un vēlmi iepazīt klātienē Saeimas deputātu darbu. Tas liecina, ka Latvijā aug spēcīga nākotnes politiķu paaudze,» norāda Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS).

Daudze uzsver, ka šis ir abpusēji lietderīgs process, jo arī deputāti ir ieinteresēti uzklausīt jauniešu viedokli par mūsu valsti un Saeimas darbu.

Lielākajai daļai Saeimas deputātu trešdien bija vairākas «ēnas», kuras dienas gaitā rūpīgi sekoja viņu darbam. Deputāti atzina, ka «ēnas» šai darba dienai ir labi sagatavojušās un ne tikai uzklausa viņu stāstīto, bet arī aktīvi uzdod jautājumus.

Aptaujātie skolēni bija iepriecināti par iespēju būt klāt gan Saeimas komisijās, iepazīstot likumu izstrādes procesu, gan piedalīties Saeimas frakciju sēdēs.

Vairākām «ēnām» būs arī iespēja vērot, kā Saeimā notiek ārvalstu amatpersonu pieņemšana, jo vizītē Saeimā ieradīsies Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets.