Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL: labākā KNAB šefa amata kandidāte ir Strīķe

Ministru prezidents Ivars Godmanis un valdošā koalīcija ir darījuši visu, lai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatam neizraudzītos labāko iespējamo kandidātu, uzskata partijas «Jaunais laiks» (JL) Saeimas frakcijas deputāti.

JL nav pieņemams veids, kādā notikusi kandidātu izraudzīšanās — valdības paviršā attieksme, ilgstošā kavēšanās un atklātības trūkums liedzis KNAB vadītāja amatā izvirzīt pēc objektīvajiem kritērijiem labāko kandidāti — pašreizējo KNAB priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi.

Šā brīža politisko un ekonomisko satricinājumu laikā KNAB jo īpaši nepieciešams profesionāls un rīcībspējīgs vadītājs. Vilnītis ir kompetents jurists, taču viņam trūkst gan pilnīgas izpratnes par korupcijas problēmām valstī, gan skaidras vīzijas par KNAB nākotni un prioritātēm. Tikšanās laikā Vilnītis nepārliecināja par savām spējām veikt KNAB vadītāja uzdevumus, uzskata JL, norādot, ka šā iemesla dēļ balsos pret Vilnīša apstiprināšanu amatā.

JL bija aicinājis Vilnīti uz tikšanos, lai iztaujātu par viņa iepriekšējo darba pieredzi, redzējumu par KNAB attīstību, kā arī izmaiņām, kādas sagaidāmas KNAB darba organizācijā un prioritātēs, ja viņš tiks apstiprināts amatā.