Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Radio izmaiņas skars 97 raidījumus

Nesaņemot trūkstošo finansējumu valsts dotācijas veidā, Latvijas Radio (LR) veiks izmaiņas nacionālajā pasūtījumā un izmaiņas skars 97 raidījumus visās LR programmās, aģentūru LETA informēja LR preses sekretāre Ilze Vasermane.

Patlaban izmaiņas veiktas LR nacionālajā pasūtījumā šā gada februārim, martam un aprīlim.

Līdz maijam LR 1 programmā vairs neskanēs aptuveni 20 raidījumi: «Ašais pipars», «Austras koks», «Autogrāfs pēc ieskaņojuma», «Eiropas fondu atslēgas», «Ejam blakus», «Gadsimtu liecības», «Launadzis — Galdiņ, klājies», «Launadzis — Grāmatu konkurss», «Launadzis — Laikmetu saskare», «Launadzis — Ne pūku, ne asakas», «Launadzis — Starp mums sievietēm», «Mūzikas jaunumu apskats», «Par operu un Operā», «Projekta raidījums», «Radiobumba», «Radioiela — Muzikālais laukums», «Radioiela — Radioielas kiosks», «Savējie», «Tā dzeja top (Sarunas par grāmatu)», «Uztici savu jautājumu», kā arī «Ziņu dienests piedāvā».

Raidījumu ciklā «Dzīves ritmi mūzikā» katru nedēļu skanēs trīs oriģināli raidījumi un divi atkārtojumi, raidījuma «Dzīvesziņa» vietā skanēs raidījums «Ceļotājs Latvijā», raidījumu ciklā «Lai nāk Tava valstība» skanēs viens oriģināls un trīs atkārtojumu raidījumi, raidījums «Izvēlies un stāsti» skanēs tikai atkārtojumā, savukārt no marta pārstās skanēt raidījums «Tavs logs».

Finansējuma trūkuma dēļ LR 1 netikšot veidots jauns informatīvi analītisks raidījums, kas bija plānots tiešraidē katru darbdienu laikā no plkst. 15.05 līdz 16 par dzīvi Latvijas novados. Tāpat radio nevarēšot turpināt 2008. gadā sāktās «Kultūras rondo» tiešraides no dažādām Latvijas vietām, finansējuma trūkuma dēļ netiks izveidota iepriekš plānotā «Radiobumbas» un bērnu raidījumu interneta mājaslapa, kā arī netiks sākts darbs pie interneta redakcijas izveides.

Arī LR 2 programmā finansējuma trūkuma dēļ daudzi raidījumi piedzīvos izmaiņas, piemēram, šajā programmā ekonomikas ziņām finansējums tiks samazināts par 50%, ziņām — par 60%, turklāt tās skanēs tikai līdz plkst. 15, bet raidījumam «Eiro rīts» — par 40%.

Finansējuma trūkuma dēļ LR 2 neskanēs tādi raidījumi kā «Latvijas ziņas», «Veikala ziņas», «Bez mīlestības nedzīvojiet», «Kantrimūzikas raidījums», «1000 dziesmas», «1000 sveicieni», «Latviešu mūzikas jaunumi», «Latvijas dziesmas», «Latvijas Radio fonotēkā», «Lielā mūzikas lāde», «Mūzika sestdienas vakaram», «Sirdslietu aģentūra», «Vakara albums» un citi.

Savukārt raidījumā «Lielā vēstuļu balle» tiks apvienoti raidījumi «Daudz laimes dzimšanas dienā», «Vārdu ballīte» un «Kāzu valsis».

Vasermane informēja, ka šovasar nenotiks Latvijas Radio rīkotais Jāņu pasākums, savukārt LR 2 dzimšanas dienas pasākums tiek pārstrukturēts.

Šajā gadā LR 2 «nepietiekama, faktiski neesoša finansējuma dēļ» ziņu apjoms tiks samazināts, kā arī tiks meklētas iespējas optimizēt Ziņu dienesta darbu, savukārt, «tikai piesaistot papildu finansējumu, būs iespējams veicināt dažādu sociālo akciju publicitāti un valstij nozīmīgu notikumu atspoguļošanu». Finansējuma trūkuma dēļ netiks attīstīta LR 2 interneta lapa.

LR 3 «Klasika» nepalielināsies izglītojošo raidījumu īpatsvars un samazinās koncertu tiešraides. LR 3 neskanēs tādi raidījumi kā «Alternatīvais vakars», «Aplis», «Austras koks», «Autogrāfs pēc ieskaņojuma», «Mūzikas jaunumu apskats», «Serenāde», «Svētdienu autorvakari» un «Par operu un Operā».

LR 3 raidījumi «ABC», «Dienas komponists», «Džeza pusstunda», «Otto stāstiņi», «Radiokompozīcijas — novele» skanēs atkārtojumā, savukārt raidījuma «Jāņa spēle» vietā skanēs «Zelta klasika», bet «Jubilāru» raidījumi iekļauti «Beneficē».

LR 3 neesot finansējuma, lai spētu nodrošināt bērnu koncertu tiešraides vai retranslācijas sadarbībā ar koncertorganizācijām, piedalītos «Eiroradio» un UNESCO rīkotajos konkursos: «Young Talant», «Concertino Praga», «Rosturm».

LR 4 «Doma laukums» neskanēs gandrīz 20 raidījumi, bet pieciem raidījumiem finansējums samazināts par 50%. LR 4 vairs neskanēs «5 minūšu pietura», «Autordziesma», «Eiropas akcents», «Džeza pērles», «Pastaigas pa Rīgu», «Stāstiņi iz dzīves», «Šodien 13», «Vēlreiz par mīlestību» un citi, savukārt samazinājums skāris raidījumus «Dialogs», «Jūsu tiesības», «Sezona», «Vietējais jautājums» un «Zvaigžņu putekļi».

Vasermane informēja, ka jautājums par LR 3 un LR 4 nakts stundu raidīšanu šodien LR valdes sēdē netika skatīts. Šis jautājums atlikts uz nākamo sēdi, kas varētu notikt jau šonedēļ.