Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nodokļu ieņēmumi pagaidām nedaudz atpaliek no plānotā

Nodokļu ieņēmumi valsts budžetā pagaidām nedaudz atpaliek no iepriekš plānotā apjoma, liecina jaunākā Finanšu ministrijas apkopotā informācija par valsts pamatbudžeta ieņēmumiem uz 15.februāri.

Šajā laika posmā budžeta ieņēmumi bijuši 231,04 miljoni latu, kas ir 95% no iepriekš plānotā.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi par 20,3% pārsniedz plānoto, uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi par 61,3% pārsniedz plānoto, pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi par 28,8% atpaliek no plāna, akcīzes nodokļa ieņēmumi par 7,2% pārsniedz plānu, bet pārējo nodokļu ieņēmumi plānu pārsniedz par 0,6%.

Valsts ieņēmumi no maksas pakalpojumiem un citi pašu ieņēmumi šajā periodā bijuši 11,175 miljonu latu apmērā, kas par 15,9% pārsniedz plānu.

Savukārt ārvalstu finanšu palīdzības veidā budžetā nonākuši 133 900 583 lati.

Līdz ar to valsts pamatbudžeta ieņēmumi līdz 15.februārim bijuši 399 276 738 latu apmērā, kas par 26,4% pārsniedz plānu.

Kā ziņots, Finanšu ministrijā ir izveidota Fiskālās disciplīnas uzraudzības komiteja, kas reizi nedēļā izskata valsts budžeta izpildes gaitu - faktiskos ieņēmumus, izdevumus un valsts budžeta finansiālo deficītu, kā arī salīdzina faktiskos rezultātus ar plānotajiem - un informāciju par kārtējo maksājumu parādiem un neizpildītajām maksājumu saistībām.

Lai būtu pieejama informācija par iespējamo maksājumu parādu izveidošanos, ministrijām katru mēnesi jāiesniedz pārskats par avansa maksājumiem, prasībām un nākamo periodu izdevumiem, kā arī pārskats par saistībām, kam pievieno apliecinājumu par kārtējo maksājumu parādu neesamību vai informāciju par maksājumu parādiem.

Līdz ar to jau šobrīd tiek veikti pasākumi, kas neļauj valsts budžeta izdevumiem pārsniegt faktiskos ieņēmumus, uzsver ministrijā.