Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Palīdzēsim ar dziesmu kordiriģentiem!

Svētdien, 22. februārī, plkst. 18.00 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā  notiks labdarības koncerts «Ar dziesmu palīdzēsim!», kurā piedalīsies Cēsu Kultūras centra jauktais koris «Wenden» (diriģente Marika Slotina-Brante, kormeistare Līga Simanoviča, koncertmeistare Olita Neimande).

Biedrība «Latvijas kordiriģentu asociācija» sadarbībā ar labdarības portālu «Ziedot.lv» un «Swedbank» Senioru programmu 22. februārī vienlaikus vismaz 120 Latvijas pilsētās un mazpilsētās organizē koncertu «Ar dziesmu palīdzēsim!», kurā piedalīsies tūkstošiem dziedātāju, lai atbalstītu Latvijas pensionētos diriģentus.

Vienlaikus visā Latvijā plkst. 18.00 skanēs J. Vītola «Gaismas pils», kas būs kā aizlūgums un apliecinājums tam, ka m — latvieši — esam nesalaužama un spēcīga tauta, cienām savu kultūru un tās nesējus.

Koris «Wenden» koncertā atskaņos reliģiskus skaņdarbus, kuri ir pazīstami un iemantojuši klausītāju atsaucību: R. Dubra «Lūgšana», L. Garūta «Mūsu Tēvs debesīs» no kantātes «Dievs, Tava zeme deg!», J. Lūsēna «Lūgšana» no «Diatoniskās kantātes», 19. gs. austriešu komponista A. Bruknera «Locus iste», kā arī citus iecienītus skaņdarbus.

Koncerta mērķis ir atbalstīt un piesaistīt finansiālu atbalstu pensionētiem Latvijas kordiriģentiem, jo, pateicoties viņu neatlaidīgam un nesavtīgam mūža darbam, Latvija ir spējusi pasaulē sevi identificēt kā dziedātājtautu, izveidojot spēcīgu un patiesu saukli «Latvija — zeme, kas dzied!».

Diemžēl kordiriģenta profesija ir viena no viszemāk atalgotajām profesijām Latvijā. Lai spētu uzturēt ģimeni, lielākā daļa Latvijas kordiriģentu vienlaikus vada vairākus korus un papildus strādā vēl citās darbavietās, taču, pienākot vecumdienām, kad visi koncerti izskanējuši, šie cilvēki, kas nesavtīgi savam korim un savai valstij atdevuši visu enerģiju, nevienam vairs nav vajadzīgi. Pensionētos kordiriģentus esam aizmirsuši.

Cēsnieki, kā arī pilsētas viesi tiek aicināti svētdienas vakarā apmeklēt koncertu Sv. Jāņa baznīcā un ziedot pensionētajiem diriģentiem.

Ziedot ir iespējams arī ar pārskaitījumu labdarības portālā «Ziedot.lv».

Atbalstīsim mūsu pensionētos diriģentus!