Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekspremjers Krasts: valdībā nav profesionāļu valstij svarīgās jomās

Ekspremjers un Eiropas Parlamenta deputāts un patlaban bezpartejiskais Guntars Krasts uzskata, ka lielākā problēma valdībā ir tā, ka tajā nav profesionālu speciālistu tieši valstij svarīgās jomās. Viņš norāda, ka patlaban svarīgi, lai valdībai būtu liels sabiedrības atbalsts.

«Pašreizējā Ministru kabineta lielākā problēma ir tā, ka tas nespēj dabūt cauri reformas. Nemaz nerunājot, ka ministri nav profesionāļi valstij svarīgās jomās. Meklēsim ekonomikas, finanšu, izglītības, labklājības un veselības lietpratējus, ja tādus var atrast, ieliksim politiski vadītā valdībā, sāksim strādāt un beidzot iegūt sabiedrības uzticību! Ministru kabinetā nevajadzētu būt vairāk par desmit ministriem. Tas ir optimālais skaits, lai premjers varētu koordinēt ministru darbu. Būtībā septiņu cilvēku grupa ir labākais komandas apjoms,» intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja Krasts.

«Jā, pašreizējā ekonomiskajā situācijā mums ir vajadzīga valdība, kurai ir ļoti liels sabiedrības atbalsts. Ja starp valdību un sabiedrību nav uzticības, tad jārēķinās ar demonstrācijām, logu dauzīšanu, musinātāju parādīšanos… Ļoti būtiski ir panākt vai vismaz tuvināt consensus starp valdību un sabiedrību. Valdībai ir jāliek ārā visi plāni, ko sabiedrība varētu ņemt pretī. Cita varianta patlaban nav,» — tā Krasts.

Viņš arī skeptiski raugās uz iespēju, ka premjera vietu ieņemtu bezpartejisks cilvēks. «Neviens vadonis, lai cik gudrs viņš būtu, ar to vien nenoturēsies, ja sabiedrības priekšā nespēs radīt vīziju, kas cilvēkus sagaida nākotnē. Sabiedrība gaida tādu cilvēku, uz kura solījumiem būtu gatava paļauties. Kaut nedaudz! Bet jāzina, ko solīt. Nevar taču cerēt uz atbalstu, ka pieliks vēl nodokļus vai vēl kaut ko paņems.»