Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas Bankas vadītājs prognozē akcīzes nodokļa celšanu

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs domā, ka valdībai būs jāmeklē risinājumi, kā iegūt papildu līdzekļus budžetā, tāpēc tā varētu pieņemt lēmumu par nodokļu celšanu. Šajā gadījumā gan bankas vadītājs runā tikai par akcīzes nodokļa celšanu.

Pagaidām nav runa par citu nodokļu celšanu, taču Rimšēvičs pieļauj iespēju, ka būtu nepieciešams vēl vairāk celt akcīzes nodokli degvielai. Tā viņš atklāja intervijā Latvijas Radio.

Rimšēvičs kritizēja valdību, jo, viņaprāt, līdz šim budžeta samazinājums bijis primitīvs. «Nevar taupīt uz visu. Viss, kas saistīts ar uzņēmējdarbību, jaunām darba vietām. Uz to nevar taupīt,» viņš pauda.

Valdībai par katru cenu jāpanāk, ka komercbankas atsāk kreditēšanu. «Iespējams, bankas ir pārlieku piesardzīgas. Taču tā iemesla dēļ jānosedz visi riski ar valdības garantijām,» sacīja Rimšēvičs.

Jautāts, vai iekšzemes kopprodukta lejupslīdes prognoze 12% apmērā ir pamatota, bankas vadītājs atzina, ka tā ir reāla prognoze, taču nevar zināt, kā noslēgsies gads.