Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vešņakovs: nedemokrātiskas pazīmes ir gan Krievijā, gan Latvijā

Nedemokrātiskas pazīmes var novērot gan Krievijā, gan Latvijā, ceturtdien Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē studentiem teica Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Uz jautājumu, vai Krievijā ir demokrātija, vēstnieks atbildēja, ka tā būtu atsevišķas lekcijas tēma. Viņš gan uzskaitīja demokrātijas pazīmes Krievijā: varu ievēl demokrātiskās vēlēšanās, tajās var kandidēt dažādu politisko spēku pārstāvji, plašsaziņas līdzekļi aizstāv dažādas pozīcijas, iedzīvotājiem ir pieejams internets, kurā var iepazīties ar dažādiem viedokļiem.

Viņš norādīja, ka arī latvieši varētu uzskaitīt demokrātijas pazīmes savā valstī. Tomēr, piemēram, tas, ka Latvijas nepilsoņi nevar piedalīties vēlēšanās, ir nedemokrātiski, uzskata Vešņakovs. Tāpat arī Krievijā varētu atrast atsevišķas nedemokrātiskas iezīmes, norādīja vēstnieks, gan neprecizējot, kuras tās varētu būt.

Vēstnieks arī norādīja, ka pats ir demokrātijas atbalstītājs. Viņš citēja bijušo Lielbritānijas premjeru Vinstonu Čērčilu, sakot, ka demokrātija nav labākā pārvaldes forma, tomēr labāka vēl nav izdomāta.