Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas pilsētas Būvvaldē janvārī saskaņoti un akceptēti 248 būvprojekti

Janvārī Rīgas pilsētas Būvvaldē saskaņoti un akceptēti 248 būvprojekti, kas ir par 6% mazāk nekā pagājušā gada janvāra mēnesī, aģentūru LETA informēja Būvvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas pilsētas Būvvaldē janvārī saņemtas 111 apliecinājuma kartes vienkāršotās renovācijas, rekonstrukcijas darbu veikšanai un izsniegta 71 būvatļauja. Rīgas pilsētas būvinspekcija ekspluatācijā pieņēmusi 62 objektus.

Lielākais saskaņoto un akceptēto būvprojektu un inženiertehnisko projektu skaits gada pirmajā mēnesī ir bijis Latgales priekšpilsētā, kur saskaņoti 62 projekti, Zemgales un Vidzemes priekšpilsētās, kur saskaņoti 44 katrā, Ziemeļu rajonā - 44, Kurzemes rajonā - 35, Centra rajonā - 19 būvprojekti un inženierkomunikāciju projekti.

Lielākie Rīgas pilsētas Būvvaldē saskaņotie un akceptētie būvprojekti janvāra mēnesī ir Vakarbuļļu peldvietas labiekārtošana, ūdensapgāde un kanalizācija, Ķīšezera krastmalas labiekārtošana Ezermalas ielā, daudzfunkcionāls darījumu komplekss «Symbiotic tower» Balasta dambī 1, daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Strautu ielā 24a, tirdzniecības centrs Augusta Dombrovska ielā, tirdzniecības centrs Mārupes ielā 10a, veikals «Maxima X» Ulbrokas ielā, daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas rekonstrukcija Aleksandra Čaka ielā 105, kā arī citi būvprojekti.

Skiču stadijā saskaņotie projekti jaunbūvēm ir Rumbulas dzīvojamais rajons Maskavas ielā, biroju ēka Dārzciema ielā, daudzstāvu daudzfunkcionālā māja Lubānas ielā 37, «Iki» tirdzniecības centrs Prūšu ielā 2, SIA «Supernetto» tirdzniecības centrs Prūšu ielā 2b, dzīvojamās ēkas rekonstrukcija un daudzdzīvokļu ēkas jaunbūve Matīsa ielā 133/135 un citi projekti.

Rīgas pilsētas Būvvaldē šī gada janvāra mēnesī saņemtas 111 apliecinājuma kartes vienkāršotās renovācijas/rekonstrukcijas darbu veikšanai, kas ir par 37% mazāk nekā 2008.gada janvārī.

Rīgas pilsētas Būvvalde janvārī izsniegusi 71 būvatļauju, kas ir par 34% vairāk nekā pagājušā gada janvārī. Šogad Rīgas pilsētā ekspluatācijā pieņemti 62 būvobjekti, kas ir par 39% mazāk nekā pērn.

Gada pirmajā mēnesī ekspluatācijā pieņemtas biroju ēku jaunbūves Gunāra Astras ielā 1c ar kopējo izbūves platību 11 485,8 kvadrātmetri un Brīvības gatvē 410 ar kopējo izbūves platību 2855,2 kvadrātmetri, tirdzniecības, biroju un daudzdzīvokļu ēku kompleksa renovācija Muitas ielā 1 ar kopējo platību 3428 kvadrātmetri, daudzstāvu dzīvojamā un biroju ēka Martas ielā 7, daudzdzīvokļu dzīvojamā māja Jāņa Asara ielā 9 un citi objekti.

Pēc patlaban esošās informācijas par būvniecības noteikumu neievērošanu, tas ir, patvaļīgas būvniecības uzsākšanu un atkāpēm no saskaņotajiem projektiem, janvārī tika sastādīti desmit administratīvie protokoli. Administratīvā komisija piemērojusi naudas sodus no 50 līdz 1000 latiem. Kopējais pieprasītais soda naudas apjoms par izdarītajiem pārkāpumiem ir 3350 lati.

Lielākais naudas sods 1000 latu apmērā piemērots SIA «Nordic tekstils» par ražotnes noliktavu pārveidošanu par noliktavas-biroja ēku.