Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šuplers: nezinu, vai nākamsezon būšu komandā

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas «Dinamo» mājaslapā komandas galvenais treneris Juliuss Šuplers ir atbildējis uz līdzjutēju jautājumiem.

Šuplers pastāstīja, ka uz visiem līdzjutēju jautājumiem darba aizņemtības dēļ nav bijis iespējams atbildēt, tāpēc treneris izvēlējies dažus interesantākos jautājumus.

Uz jautājumu, kādēļ komandā vairs nespēlē Atvars Tribuncovs un vai nākamgad iespējama spēlētāja nokļūšana «Dinamo», treneris atbildēja: «Atvars vairs nespēja iekļūt pamatsastāvā, jo citi aizsargi spēlēja labāk par viņu. Viņš izteica vēlmi spēlēt citā komandā, jo sēdēt rezervē nevēlējās, un viņa aģents atrada ļoti labu variantu. Mēs nelikām nekādus šķēršļus viņa pārejai uz Zviedriju. Uz otro jautājumu nevaru atbildēt, jo pagaidām nezinu, vai pats būšu komandā.»

Par «Liepājas metalurga» hokejista Edija Brahmaņa līguma nepagarināšanu ar «Dinamo» treneris sacīja: «Viņš mums ir interesants. Taču «Liepājas metalurga» izvirzītie noteikumi mums izrādījās neizpildāmi. Spēlētājus, kurus viņi vēlējās iegūt kā kompensāciju par Brahmani, mēs nevaram vienkārši piespiest braukt uz Liepāju, jo viņu līgumi šādu iespēju neparedz. Tādēļ darījums nenotika,» skaidroja treneris.

Uz jautājumu, kāda ir slovāku speciālista attieksme pret «policistiem» laukumā un vai «Dinamo» klubam tāds ir nepieciešams, treneris izteicās noraidoši: «Uzskatu, ka nav vajadzīgs, jo pagaidām viņi nav sevi attaisnojuši. Lielākā daļa komandu šajā līgā spēlē hokeju, bet tās, kas aizraujas ar kaušļu iegādi, atrodas turnīra tabulas beigās.»

Tāpat treneris pastāstīja par Slovākijas jauno hokejistu attīstīšanas programmu un pauda savu viedokli, kāda tā ir Latvijā: «Šobrīd Slovākijā strādā 36 hokeja skolas. Tas ir milzīgs potenciāls. Kaut gan pēdējā laikā es neesmu apmierināts ar to darbības efektivitāti. Pēdējā NHL draftā neizvēlējās nevienu slovāku hokejistu. Tas ir ļoti slikti. Tas izskaidrojams ar to, ka pirms septiņiem astoņiem gadiem hokejā trenēties varēja tikai turīgu vecāku bērni. Šā iemesla dēļ daudzi talantīgi jaunieši nevarēja sev atļauties tādu izšķērdību. Pēdējā laikā situācija ir mainījusies — valsts palīdz. Jebkurš bērns, kurš vēlas trenēties, var iziet atlasi un nokļūt hokeja sekcijā. Junioru izlase (U-20) ar atsevišķu komandu spēlē Slovākijas stiprākajā līgā. Tās budžets ir aptuveni miljons eiro. Šo summu nodrošina valsts. Visi baidījās, ka juniori zaudēs ar septiņu astoņu ripu starpību. Taču tā nenotika. Progress ir acīmredzams. Pēdējā pasaules čempionātā Otavā slovāku juniori aizkļuva līdz pusfinālam!»

«No otras puses, laikā, kad Latvijā un, piemēram, Baltkrievijā viena pēc otra atveras ledus halles, Slovākijā tika uzbūvēta tikai viena. Tā pati par NHL zvaigznes Mariana Gaborika personīgajiem līdzekļiem. Slovākijas hokeja infrastruktūra dzīvo pagātnē.»

«Latvijā, manuprāt, ir nedaudz citāda situācija. Šeit vecāki ir gatavi atdot pēdējo latu, lai bērni trenētos hokejā. Ir izveidota mūsdienīga infrastruktūra, bet trūkst speciālistu, kas varētu mācīt pēc jaunākajām metodēm. Vēl jāuzbūvē arī klubu piramīdas ar bērnu, jauniešu komandām un galveno komandu struktūras augšā,» Latvijas hokeja sistēmu raksturoja Šuplers.