Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vešņakovs: Krievijas karogs grautiņos varēja būt provokācija

Tas, ka viena nekārtību cēlāju grupa 13. janvāra grautiņos izmantoja arī Krievijas karogu, iespējams, bija provokācija, uzskata Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs. Viņa otra versija ir tā, ka šiem cilvēkiem «viss nav kārtībā».

Ceturtdien Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē Vešņakovs studentiem atklāja, ka pats centies noskaidrot, kurš izmantojis Krievijas karogu grautiņu laikā. Tas gan vēstniekam neesot izdevies.

Komentējot provokācijas iespēju, Vešņakovs sacīja, ka masu saziņas līdzekļos grautiņus mēģināts saistīt ar «Maskavas roku». Viņš uzsvēra, ka Maskavai ar nemieriem nav nekāda sakara, tāpat kā ar notikumiem Francijā vai Grieķijā, kur notika līdzīgas nekārtības.

Vešņakovs arī sacīja, ka viņam ir ļoti negatīva attieksme pret šiem grautiņiem.

Vienlaikus vēstnieks norādīja, ka 13. janvāra miermīlīgais opozīcijas mītiņš Doma laukumā, kurā piedalījušies ne mazums neapmierinātu cilvēku, bijis «signāls varai».