Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pilsētas attīstības komiteja akceptējusi 3 projektus

Rīgas Domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti akceptējuši uzreiz trīs apjomīgus projektus. Zaļā gaisma dota būvniecības iecerei par sešus stāvus augstas darījumu iestādes jaunbūvi Stacijas laukumā 1. Jāpiebilst, ka jaunceltni plānots būvēt par četriem metriem augstāku nekā tirdzniecības centrs «Origo».

Jaunajā kompleksā (platība būs ap 43 000 kvadrātmetru) atradīsies biroji, pakalpojumu un tirdzniecības objekti ar plašām pasāžām un gājēju ejām uz stacijas peroniem, kā arī pazemes stāvvieta 186 automašīnām. Jaunbūve jānodod ekspluatācijā līdz 2010. gadam.

Pilsētas attīstības komiteja akceptēja arī Rīgas Domes lēmumu, kurā paredzēts atbalstīt būvniecības ieceri par SIA «Rīgas nami» ierosināto pazemes autostāvvietas izbūvi Aspazijas bulvārī 3. Plānots, ka autostāvvieta tiks izvietota piecos stāvos un tajā varēs izvietot 500 automašīnas. Ziedu veikala un sabiedrisko tualešu ēka tiks nojaukta.

Zemesgabals ar kopējo platību 12 095 m² ir Rīgas pašvaldības īpašums.

Komitejas akceptu saņēmis arī projekts, kas paredz Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas rekonstrukciju un paplašināšanu. Plānots, ka būvniecības pirmajā kārtā notiks slimnīcas esošo 18 korpusu rekonstrukcija, demontējot vecus, neapmierinoši funkcionējošus un vidi degradējošus būvelementus, un viena jauna korpusa būvniecība, otrajā kārtā — vēl viena korpusa būvniecība. Jaunās ēkas būs 5–8 stāvus augstas. Kopējais apbūves laukums ir 38 181 m², autostāvvietu skaits — 615 (no tām 279 pazemē), paredzēts arī helikopteru nolaišanās laukums.