Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī TP uzrunātie kultūras ministra amata kandidāti atsaka

Tāpat kā Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), arī Tautas partija (TP) patlaban saņem tikai atteikumus no uzrunātajiem pretendentiem uz kultūras ministra amatu neprognozējamās politiskās vides dēļ, aģentūrai BNS apliecināja TP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis.

«Visi uzrunātie kandidāti mums atsaka,» sacīja deputāts.

Iepriekš TP līderi pieļāva iespēju, ka līdz ar Ministru prezidenta Ivara Godmaņa (LPP/LC) aicinājumu domāt par «jaunu seju» nodrošināšanu valdībā varētu mainīties arī finanšu ministrs.

Komentējot valdības reorganizācijas iespējas, kā arī ar to saistītās prognozes par pašreizējās koalīcijas likteni, Kučinskis apliecināja, ka TP jebkura rezultāta gadījumā vēlētos savā amatā joprojām redzēt reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru Edgaru Zalānu un ārlietu ministru Māri Riekstiņu.

«Ja ir runa par profesionāļiem jomu vadībā, tad šie ir tie cilvēki, ko redzam,» paskaidroja politiķis, norādot, ka cer uz šādu iespēju, ja partijas piedāvāto modeli nav iespējams realizēt un īstenojas jau prognozētā jaunas koalīcijas veidošana. Viņš gan atkārtoti apliecināja arī pārliecību par iekšlietu ministra Mareka Segliņa profesionalitāti, tomēr pieļāva iespēju, ka lielu politisko izmaiņu kārtā Segliņš varētu pilnībā pievērsties tikai partijas vadībai.

Kučinskis gan norādīja, ka sarunas ar koalīcijas partneriem pamatā ir atkarīgas no pārrunām ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru.

«Galvenā neskaidrība ir tā, cik ļoti šī uzticība vai neuzticība ir saistīta ar tā dēvēto Zalāna plānu,» sacīja deputāts, prognozējot, ka, valsts pirmajai personai uzstājot uz striktu tā izpildi bez kādām atkāpēm, koalīcijas partneru pārrunas, visticamāk, nebeigsies rezultatīvi.

Jau vēstīts, ka kultūras ministre Helēna Demakova no amata atkāpās šogad janvāra sākumā.