Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Janvārī darbu zaudējuši 300 000 Krievijas iedzīvotāju

Janvārī darbu zaudēja aptuveni 300 000 Krievijas iedzīvotāju, palielinot bezdarbnieku kopskaitu līdz 6,1 miljonam cilvēku, liecina ceturtdien publiskotie statistikas dati.

Federālā Statistikas biroja dati liecina, ka bezdarba līmenis paaugstinājās no 7,7% decembrī, kad darbu zaudēja pusmiljons Krievijas iedzīvotāju, līdz 8,1% no strādājošo kopskaita janvārī.

Šis skaitlis strauji palielināsies, jo finanšu krīze dod smagu triecienu Krievijas ekonomikai, un valdības amatpersonas brīdina, ka aprīlis būs viens no smagākajiem mēnešiem darba zaudēšanas ziņā.

Krievijas valdība tagad prognozē, ka 2009.gadā ekonomika saruks par 2,2%, jo naftas un izejvielu cenu kritums novedis pie atkāpšanās no desmit gadus ilgušās iespaidīgās ekonomiskās augšupejas.

Statistikas birojs arī paziņoja, ka mazumtirdzniecības apgrozījums Krievijā janvārī nedaudz palielinājās, tajā pašā laikā pabeigto celtniecības objektu skaits samazinājās.

Mazumtirdzniecības apgrozījums janvārī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi pieauga par 2,4%, salīdzinot ar 4,8% pieaugumu decembrī.

Pabeigto būvobjektu skaits, kas Krievijā parasti ievērojami krītas salīdzinājumā ar decembri, janvārī sasniedza 35 800 un ir aptuveni par 4% mazāk nekā pagājušā gada janvārī.