Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Konfiscē gandrīz tūkstoti viltotu binokļu

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nolēmis kādam uzņēmumam konfiscēt 960 binokļus 5810 latu vērtībā, kas marķēti ar viltotām preču zīmēm, portālam «Apollo» informēja VID.

Binokļi uzieti, pārbaudot uzņēmuma kravu muitas noliktavā, un VID darbiniekiem radušās aizdomas par iespējamiem intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem attiecībā uz kravā esošajiem binokļiem, kas marķēti ar preču zīmēm «Tasco» un «Bushnell», kuras ietilpst «Bushnell Incorporation» aizsargājamo preču grupā.

Preču paraugi nosūtīti šo preču zīmju pārstāvjiem ar lūgumu sniegt atzinumu, vai kravā atrastās preces ir viltotas. «Busnhnell» pārstāvji atzinuši, ka daļa binokļu atrodas oriģinālajos iepakojumos, taču šādus binokļus «Bushnell» neražo. Savukārt visi 110 binokļi ar «Tasco» preču zīmi atzīti par viltotiem.

Pēc lietas apstākļu noskaidrošanas tika konstatēts, ka preču izcelsmes valsts un nosūtītājvalsts ir Ķīna, bet preču saņēmējs — kāds Latvijas uzņēmums. Par konstatēto pārkāpumu uzņēmumam tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols un, izskatot lietas materiālus, pieņemts lēmums viltotos binokļus konfiscēt un uzņēmumam piemērot 500 latu naudas sodu.