Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Politologs: valdība <i>de facto</i> ir kritusi

Esošā valdība de facto jau ir kritusi, un, visticamāk, tuvākajā laikā tā atkāpsies, prognozē «Latvijas faktu» direktors Aigars Freimanis. Savukārt politologs Andris Runcis uzskata, ka valdība varētu demisionēt, ja tai būs izveidota alternatīva.

Freimanis portālam «Apollo» teica, ka «valdības rīcībspēja praktiski līdzinās nullei». Tāpat viņš vērsa uzmanību uz to, ka koalīcija nespēj atrast kandidātus uz diviem vakantiem ministru amatiem. 

Freimanis arī uzsvēra, ka Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis jau ir aicinājis valdību demisionēt un «ar gariem zobiem» līdzīgu uzskatu pauž arī Tautas partija (TP).

Visticamāk, valdība tuvākajā laikā atkāpsies, uzskata politikas eksperts. «Izskatās, ka citu variantu nav.» Vienlaikus viņš norādīja, ka «nekas nav ilglaicīgāks par pagaidu stāvokli» un tāds savā ziņā ir izdevīgs, jo sabiedrība šādās situācijās nerīkojas, bet visu laiku tikai kaut ko gaida.

Savukārt politologs Runcis valdības nestabilitāti galvenokārt saistīja ar TP aktivitātēm, vienlaikus norādot, ka neviena partija negrib būt valdības gāzēja.

Politologs nevēlējās izteikt prognozes, vai tuvākajā laikā valdība kritīs, tomēr sacīja, k, lai tas notiktu, jau ir jābūt izveidotam jaunam modelim. Pie šāda modeļa rūpīgi strādā TP, uzskata Runcis. «Tautas partija ir apņēmības pilna veidot jaunu valdību.» Pēc viņa domām, TP kandidāts uz premjera amatu atkal varētu būt pašvaldību ministrs Edgars Zalāns.

Politologs arī apšaubīja TP izstrādātā un Valsts prezidenta Valda Zatlera atbalstītā valdības reorganizācijas plāna nepieciešamību, norādot, ka tajā esot nedaudz nevajadzīga. «Tautas partija pēdējā laikā ir rūpīgi strādājusi un dabūjusi prezidentu savā pusē,» norādīja Runcis.

Jau ziņots, ka piektdien paredzēta valdošās koalīcijas tikšanās, kurā politiķi spriedīs par TP izstrādāto un premjera Ivara Godmaņa (LPP/LC) rosināto valdības reorganizāciju. Šā plāna īstenošanas nepieciešamību ir apšaubījusi ZZS, kas iebilst pret Vides ministrijas likvidēšanu un apvienība «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK. Par plāna īstenošanu aktīvi iestājas Valsts prezidents Zatlers.