Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LBS 2009. gada budžets ir samazināts par 44%

Latvijas Basketbola savienības (LBS) padome savā kārtēja sēdē pieņēma LBS 2008. gada budžeta atskaiti un apstiprināja 2009. gada budžetu, kas, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir samazināts par aptuveni 44%.

Papildus tam budžetā noteikta 12% rezerve no izdevumiem, kas tiks izmantota tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

Jaunatnes basketbols un izlašu sekmīgs starts Eiropas čempionātos šogad ir pasludinātas par prioritātēm. «Swedbank» Jaunatnes Basketbola līgā ir 426 komandas, kurā spēlē 4850 jaunieši, tāpēc jaunatnes jomai samazinājums, salīdzinoši ar citām pozīcijām, ir vismazākais. Tāpat salīdzinoši mazāki izdevumi būs Nacionālajai sieviešu izlasei, jo šogad Eiropas čempionāts notiek Latvijā no 7. līdz 20. jūnijam, kas ietaupa ceļošanas izmaksas. Savukārt vīriešu izlases startam Eiropas čempionātā Polijā no 4. līdz 21. septembrim tika piesaistīti tehniskie sponsori, kas ļāva samazināt izmaksas par 38%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Budžeta ietvaros LBS jānodrošina sešu jaunatnes un divas pieaugušo izlases, kā arī Latvijas Basketbola līgas (LBL), Latvijas Sieviešu Basketbola līgas, «Swedbank» Jaunatnes Basketbola līgas un Amatieru Basketbola līgas darbība. Tāpat paredzēti līdzekļi, lai dotētu sporta skolas, kuras rīkos Eiropas Jaunatnes puišu un meiteņu līgu mājas posmus 2009. gadā.

Ievērojamu budžeta ieņēmumu daļu veido valsts līdzfinansējums čempionātam un LBS sponsoru «Swedbank» un «Latvijas Gāze» ziedotā nauda, kā arī tehnisko sponsoru «adidas Baltic» un «Baltic Motors» atbalsts.

Padome vienbalsīgi par LBS valdes locekli ievēlēja basketbola kluba «Ventspils» valdes priekšsēdētāju Uldi Boitmani. Viņa kompetencē būs sadarbība ar Latvijas basketbola klubiem un sporta centriem. Boitmanis šobrīd ir arī SIA «Olimpiskais centrs Ventspils» valdes priekšsēdētājs, kā arī Latvijas I un II Olimpiādes organizatoriskās komitejas loceklis un Latvijas Olimpiskās komitejas individuālais loceklis.

Padomes locekļi uzklausīja arī LBS prezidenta Ojāra Kehra ziņojumu padomei par LBS darbības rezultātiem laika periodā no iepriekšējās padomes sēdes, kā arī apstiprināja ģenerālsekretāra Edgara Jaunupa piedāvāto LBS Rīcības plānu 2009. gada pirmajam pusgadam. Ar Rīcības plānu var iepazīties LBS mājaslapā internetā «www.basket.lv».