Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PS: Vilnītim trūkst izpratnes par korupcijas politisko dimensiju

Saeimas opozīcijā esošā partija «Pilsoniskā savienība» (PS) neatbalstīs valdības virzīto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata kandidātu Normundu Vilnīti, norādot, ka viņam trūkst izpratnes par korupcijas politisko dimensiju, informē partija.

Partijai ir šaubas, vai Vilnītis saprot, ka korupcija nav parasts kriminālnoziegums, jo tā bieži ir saistīta ar nopietnas politiskās ietekmes pirkšanu. «Arī viņa «jaunais produkts» — KNAB darbības paplašināšana reģionos — rada bažas par resursu izkliedēšanu. Jau pašlaik KNAB darbības īpatsvars reģionos ir visai apjomīgs — krietni lielāks par pusi no visa darba apjoma,» norāda partija.

Pēc PS domām, par KNAB priekšnieku būtu jāaicina jau esošais priekšnieka pienākumu izpildītājs Alvis Vilks vai arī viņa vietniece Juta Strīķe.

««Pilsoniskā savienība» šādu nostāju skaidro ar to, ka Vilks ir starptautiski atzīts korupcijas novēršanas eksperts un apliecinājis spēju sekmīgi sadarboties ar Saeimas komisijām. Savukārt Juta Strīķe bauda gan sabiedrības uzticību, kā arī ģenerālprokurors Jānis Maizītis ir atzinīgi izteicies par viņas kandidatūru.

Atbalstu Vilnīša kandidatūrai nepauž arī divas citas labējās opozīcijas partijas — «Jaunais laiks» un «Sabiedrība citai politikai».