Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks vēlētos būt Rīgas mērs vēl četrus gadus

Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK) vēlētos saglabāt savu amatu arī pēc šovasar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, lai turpinātu strādāt vēl četrus gadus.

Birks šodien preses konferencē atskatījās uz amatā pavadītajiem diviem gadiem. Pēc politiķa vārdiem, šis laiks esot paskrējis ātri un viņam pašam esot pārsteigums, ka pagājuši jau divi gadi.

«Politika ir kompromisu māksla. Lai arī kurš būs nākamais Rīgas mērs, viņam būs jārēķinās ar to, ka būs problēmas. Lai tās mazinātu, vienīgais veids ir tās risināt,» sacīja Birks.

Kā svarīgākos darbus, kas būtu jāpaveic vēl līdz vēlēšanām, Birks minēja, ka būtu jāsāk BMX trases būvniecība Mežaparkā, jāpabeidz elektroniskās biļetes ieviešana sabiedriskajā transportā, pavasara mēnešos būtu jāatver Jūgendstila muzejs un jāturpina darbs pie Dienvidu tilta paplašināšanas.

Vasaras sākumā iecerēts pabeigt veloceliņa būvniecību posmā Mežaparks-Vecmīlgrāvis, tikšot turpināts darbs korupcijas apkarošanas jomā, kā arī attīstīta sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām (NVO).

«Jaunajam mēram būs vairāki būtiski uzdevumi - izvest pilsētu cauri krīzei, pabeigt darbu pie lēmējvaras un izpildvaras nošķiršanas, tāpat ir nepieciešams izveidot pretkorupcijas apkarošanas stratēģiju tuvākajiem gadiem,» sacīja galvaspilsētas mērs. Pēc mēra domām, ir nepieciešams strādāt pie likuma izstrādes par Rīgu kā galvaspilsētu, jo nav iespējams ielikt visas pašvaldības vienā maisā, tāpēc esot būtiski sakārtot galvaspilsētas statusu.

Birks ir gandarīts, ka viņa vadībā esot izdevies atdzīvināt Mežaparku, kur esot uzlabotas rīdzinieku iespējas atpūsties. «Esmu iekustinājis veloceliņu attīstību, un nenoliedzami ir sākts milzīgs darbs pie pašvaldības aparāta reorganizācijas,» savu darbu slavēja mērs.

Kā ziņots, šodien aprit divi gadi, kopš Rīgas domi vada Birks. Par Birku 2007.gada 19.februārī nobalsoja 34 deputāti, par otru kandidāti - Rīgas domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas vadītāju Baibu Brigmani (JL) - 22, bet pret abiem kandidātiem - trīs domnieki.

Atbalstu Birkam pauda jaunā valdošā koalīcija, kurā apvienojās apvienība «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK), Tautas partija, Latvijas Pirmā partija un Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP), kā arī apvienība «Saskaņas centrs», kas noslēdza ar LSDSP sadarbības līgumu.