Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tieslietu ministra jaunais auto mēnesī izmaksās 700 latu

Tieslietu ministram Gaidim Bērziņam («Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK) būs jauns dienesta auto «Audi A6», kura nomas maksa mēnesī ir 700 latu, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Tieslietu ministrija (TM) kopumā iecerējusi nomāt 46 jaunus un nelietotus spēkratus, no kuriem tikai viens ir paredzēts ministrijai, proti, Bērziņam, aģentūrai BNS pavēstīja TM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Jana Saulīte.

Ministrijas izsludinātajā konkursā par jaunu auto nomu turpmākajiem trijiem gadiem pieteicās divi pretendenti, bet par uzvarētāju atzīts SIA «ALD Automotive», kas piedāvājis zemāko cenu - 401 289 latus ar PVN. Saulīte gan norādīja, ka šī summa mainīsies, jo dažas iestādes jau paziņojušas, ka auto nomā neņems līdzekļu trūkuma dēļ.

Runājot par ministra mašīnu, Saulīte pastāstīja, ka iepriekš Bērziņš pārvietojās ar 2006.gada izlaiduma «Audi A6» automašīnu, kuru nomāja no «Baltijas Autolīzinga». Par šo auto TM ik mēnesi bija jāšķiras no 549 latiem, ieskaitot PVN.

Jaunais auto mēnesī izmaksās par 150 latiem vairāk. Uz jautājumu, vai, pēc ministra domām, tas atbilst valstī izsludinātajam taupības režīmam, Saulīte atbildēja: «Normatīvajos aktos ir noteikts, ar kādas klases automašīnām drīkst braukt ministrs. Atļautā summa, kā sacīja mūsu iepirkumu nodaļa, ir 850 latu mēnesī bez papildu izmaksām un bez PVN, līdz ar to šī nav nebūt lielākā summa.«

Ministra preses sekretāre Inga Saleniece aģentūrai BNS norādīja, ka Bērziņam nebūtu nekādu pretenziju turpināt braukt ar 2006.gada automašīnu, taču diemžēl iepriekšējais līgums ir zaudējis spēku un bija jāslēdz jauns. Šis bijis lētākais no piedāvājumiem.

Saleniece arī paskaidroja, ka TM līdzekļu ekonomijas nolūkos apsvērusi domu nomāt mazlietotus auto, taču jaunām mašīnām ir daudz izdevīgāki apkopes nosacījumi, bet lietotiem - daudz dažādu lietošanas ierobežojumu, kas šādu auto nomu ilgtermiņā padara neizdevīgu.

Ministra preses sekretāre norādīja, ka jaunās mašīnas īre bez PVN ir 578,5 lati, bet ar PVN - 700 latu, turklāt šajā summā iekļauti arī apdrošināšanas izdevumi. PVN nodoklis ir palielinājies par 3% salīdzinājumā ar iepriekšējo auto.

Pārējās 45 automašīnas paredzētas TM padotības iestāžu vajadzībām. Valsts probācijas dienests nomās 29 automašīnas «Renault Megane», par katru mēnesī maksājot 267 latus ar PVN. Divas automašīnas («Renault Megane» un «KIA Cee'd LX Plus») bija paredzētas Ieslodzījuma vietu pārvaldei, taču iestāde no auto nomas atteikusies līdzekļu trūkuma dēļ.

Savukārt Valsts zemes dienests (VZD) saņems deviņus spēkratus - divas «Renault Megane» (267 lati ar PVN) un septiņas «KIA» (270 latu mēnesī ar PVN). No četru auto nomas VZD gan esot atteicies, līdz ar to dienesta vajadzībām sākotnēji bija paredzēts nomāt 13 auto.

Vienu «Renault Megane» saņems Uzņēmumu reģistrs, kas par tā nomu mēnesī maksās 267 latus ar PVN.

Kopumā nomas maksa uz trijiem gadiem ir 471 887 eiro.

Jauns šā pakalpojuma nodrošinātājs bija jāmeklē, jo beidzās iepriekšējais līgums.

Salīdzinājumam, piemēram, ārlietu ministra Māra Riekstiņa (Tautas partija, TP) dienesta auto īres maksa mēnesī ir 507,7 lati, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, bet reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) iztiek ar pagaidu dienesta auto, bet līdzšinējais «Audi A6» izmaksāja 324 latus mēnesī.