Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par nelegālo imigrantu nodarbināšanu būs sodi

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien galīgajā balsojumā atbalstīja direktīvu, kas Eiropas Savienības līmenī noteiks minimālās sankcijas par nelegālo imigrantu nodarbināšanu — no naudas soda līdz pat kriminālatbildībai, portālu «Apollo» informēja EP preses dienestā.

Direktīvā noteikts, ka pierādītas vainas gadījumā darba devējam būs jāatmaksā iepriekšējā gadā saņemtais valsts atbalsts, soda nauda atkarībā no nodarbināto nelegālo imigrantu skaita un summas, ko darba devējs būtu maksājis nodokļos un nodevās tad, ja viņš darbiniekus būtu nodarbinājis likumīgi.

Būs gadījumi, kad darba devējam būs jāsedz ar repatriāciju saistītie izdevumi. EP ir arī panācis, ka nodarbinātajiem pašiem nebūs jāsāk procedūras neizmaksātās darba samaksas saņemšanai: tās jānodrošina valsts iestādēm.

Kriminālsodus paredzēts noteikt darba devējiem, kas pārkāpumus atkārto, nodarbina lielu skaitu nelegālo imigrantu, ekspluatācijas gadījumos, kā arī tad, ja nodarbinātais ir cilvēktirdzniecības upuris vai nepilngadīgais.

Eiropas Savienībā ir nodarbināti no četrarpus līdz astoņiem miljoniem nelegālu imigrantu, jo īpaši tādās nozarēs kā celtniecībā, lauksaimniecībā, tūrismā un sabiedriskajā ēdināšanā.

EP atbalstītās direktīvas mērķis ir apkarot nelegālo imigrāciju, veicinot likumīgus nodarbinātības ceļus.

Lai likumprojektu pieņemtu, Parlamentam un dalībvalstīm jāpanāk vienošanās. Pēc tam kad direktīva būs oficiāli publicēta, dalībvalstīm tās prasības savos tiesību aktos būs jāievieš divu gadu laikā.