Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidenta rezidencē izbūvē saunu un uzstāda basketbola grozu

Plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija, ka Valsts prezidenta rezidencē taupības režīma laikā iegādātas dārgas virtuves mēbeles, prezidentam pietuvinātas personas noraida. Tās esot iegādātas pagājušajā gadā, ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

Pagājušajā vasarā, lai Zatleram un dēlam būtu, kur pamētāt bumbu, tieši pie ieejas ar Hansabankas atsaucību uzstādīts viens pārvietojamais basketbola grozs, ko drīz aizvedīs. Taču Jūrmalas rezidences īpašuma apsaimniekotāja valsts a/s «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) par saviem līdzekļiem uzstādījusi jaunu basketbola grozu.

Jau Vairas Vīķes-Freibergas prezidentūras laikā Jūrmalas rezidencē veica slepenas pārmaiņas. Pēc eksprezidentes iniciatīvas, izbūvēja viņas vīra Imanta Freiberga darba kabinetu, kā arī frizētavu.

Ja no Vīķes-Freibergas prezidentūras laika ir palikusi frizētava, tad pēc Zatlera iniciatīvas Jūrmalas rezidencē ir izbūvēta neliela sauna, kuru regulāri lieto. VNĪ skaidro, ka šīs saunas apdare, materiāli, ieskaitot krāsni ar akmensvati, lāvu, stikla durvis, ventilāciju un elektroinstalācijas, kopā izmaksāja 2200 latus.

Prezidenta kancelejas pārstāvji vairākkārt uzsvēra, ka virtuves iekārtas un citas nepieciešamās interjera lietas iegādātas un uzstādītas pērn līdz vasaras beigām, kad par taupības režīmu valstī vēl nerunāja.

Tuvāko mēnešu laikā līdz ar gaidāmo Rīgas pils restaurāciju Valsts prezidenta darba telpas pārcels uz Jūrmalas rezidenci. Pirmais stāvs būs publiski pieejamas telpas, kurās notiks regulāras Zatlera tikšanās ar premjeru, deputātiem, ārvalstu viesiem un citiem. Remontdarbi šajā stāvā ir pabeigti, taču tajā nepieciešams izvietot trīs galdus un 18 krēslus. Tieši tik lielu iepirkumu drīzumā plāno izsludināt Prezidenta kanceleja. Pārējo telpu iekārtošanai papildu līdzekļi nav atvēlēti, un iespēju robežās mēģinās iztikt ar esošajām mēbelēm. Līdz šim iepirkumu konkursos mēbeles iegādātas galvenokārt no vietējā ražotāja «Dižozols plus» (vairāk nekā 6000 latu vērtībā) un Lietuvas firmas «Isku baldai» (par 3230 latiem).