Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pērn samazinājies sodīto IeM darbinieku skaits

Pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2007. gadu, samazinājies disciplināri sodīto Iekšlietu ministrijas (IeM) sistēmas padotības iestāžu darbinieku skaits, liecina ministrijas Galvenās inspekcijas sagatavotais disciplinārās prakses pārskats.

Pēdējo piecu gadu laikā disciplināri sodīto skaits samazinājies pat par 75%.

Visvairāk disciplināri sodīto ir Valsts policijā — 445 sodi — un Valsts robežsardzē — 158 disciplinārsodi. Citās iestādēs šo sodu skaits nepārsniedz desmit.

No 2008. gadā IeM sistēmas darbiniekiem piemērotajiem disciplinārsodiem 361 gadījumā (51%) piemērots vieglākais disciplinārsods piezīme, bet 200 gadījumos (28%) — otrs vieglākais disciplinārsods rājiens, kas kopumā veido gandrīz četras piektdaļas no visiem piemērotajiem disciplinārsodiem.

Pērn no piemērotajiem disciplinārsodiem 502 sodi piemēroti amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, 396 disciplinārsodi amatpersonām ar speciālo dienesta pakāpi no ierindnieka līdz virsniekvietniekam, bet 306 disciplinārsodi amatpersonām ar augstāku speciālo dienesta pakāpi (virsniekiem).

Lielākoties (75%) disciplinārsodi piemēroti par disciplinārpārkāpumu izdarīšanu, kas bijuši saistīti ar dienesta (darba) pienākumu pildīšanu un izpaudušies kā likumos, noteikumos, rīkojumos un citos normatīvajos aktos noteiktās kārtības un prasību neievērošana.

Bet 80 gadījumos sods piemērots par atrašanos alkoholisko, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē vai reibumā. Turklāt vairāk nekā trešā daļa (30) no šāda veida pārkāpumiem izdarīti, pildot dienesta pienākumus. Pēdējo 10 gadu laikā gan šādu pārkāpumu īpatsvars ievērojami (par 82%) samazinājies un 2008. gadā sasniedzis savu zemāko atzīmi pēdējo 10 gadu laikā.