Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SCP aicina Zatleru nekavējoties rosināt Saeimas atlaišanu

Saeimas opozīcijas partija «Sabiedrība citai politikai» (SCP) uzskata, ka valstī ir iestājusies dziļa politiska krīze un tāpēc aicinājusi Valsts prezidentu Valdi Zatleru nekavējoties rosināt referendumu par Saeimas atlaišanu, portālu «Apollo» informēja partijā.

«Ir skaidrs, ka tik dziļā politiskā krīzē pie esošā Saeimas sastāva nav iespējams konstruktīvi un kompetenti strādāt, lai izvestu valsti no krīzes,» pārliecināts ir partijas līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs.

Partija uzskata, ka pārejas posma laikā līdz jaunas Saeimas ievēlēšanai būtu nepieciešams izveidot pārejas valdību, kurā strādā profesionāļi, nevis politisko partiju ielikteņi.
Savukārt pati partija atbalstītu tādu valdību, kas programmā iekļaus SCP iepriekš deklarētās prasības.

Partija, piemēram, uzskata, ka būtu jāaizliedz priekšvēlēšanu reklāmas elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos un tuvu minimumam jāierobežo trešo personu aģitāciju. Tāpat SCP uzskata, ka par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāju jāapstiprina Juta Strīķe.

Partija pieprasa novirzīt būtisku daļu starptautiskā aizdevuma līdzekļu uzņēmējdarbības un lauksaimniecības nozaru stabilizēšanai Latvijā, kā arī panākt hipotekāro kredītu pamatsummas atmaksas atlikšanu iedzīvotājiem uz laiku, līdz ekonomikas krīze beigusies.

SCP arī uzskata, ka nedrīkst pieļaut sevi sakompromitējušo ministru turpmāku darbu valdībā.