Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bankas janvārī nopelnījušas par 70% mazāk nekā pirms gada

Latvijas bankas janvārī kopumā ir nopelnījušas astoņus miljonus latu un tas ir par 19 miljoniem latu jeb 70% mazāk nekā pagājušogad janvārī, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas apkopotie operatīvie dati par Latvijas banku darbības rādītājiem.

Banku sektors kredītos janvārī bija izsniedzis 16,6 miljardus latu. Janvārī privātuzņēmumiem izsniegto kredītu atlikums audzis par 0.6%, savukārt mājsaimniecību kredītportfelis kopumā samazinājies par 0.2%. Janvārī bankas turpināja palielināt izveidotos uzkrājumus nedrošiem kredītiem (par 17% jeb 57 miljoniem latu), un mēneša beigās šo uzkrājumu kopējais apmērs sasniedza 403 miljonus latu.

Kopējais noguldījumu atlikums banku sektorā janvāra beigās sasniedza 9.6 miljardus latu, kas ir par 2% mazāk nekā 2008. gada beigās. No kopējā noguldījumu samazinājuma janvārī - 192 miljoniem latu - lielākā daļa jeb 108 miljoni latu bija rezidentu noguldījumi

Latvijas banku sektora likviditātes rādītājs janvāra beigās bija 48.9%, kas būtiski pārsniedz normatīvu 30%.

Banku sektora vidējais kapitāla pietiekamības rādītājs kopš 2008. gada decembra beigām nav mazinājies, un 2009. gada janvāra beigās tas bija 12.5% (2008. gada decembrī tas bija 11.8%), kas ievērojami pārsniedz likumā noteikto minimumu - 8%.