Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Artim pietrūka mediķu uzmanības

Veselības inspekcija pabeigusi trīs mēnešus ilgo pārbaudi, kurā skaidroja, vai nav pieļauti pārkāpumi, ārstējot septiņus gadus veco dobelnieku Arti, kurš pērn 15. Novembrī mira no straujas aknu mazspējas. Inspekcija secinājusi, ka pietrūka aktīvāka novērošanas darba, vairāk uzmanības no mediķu puses Dobeles slimnīcā, sestdien vēsta «Diena».

Mediķus sodīs administratīvi, taču joprojām nav rastas atbildes, kāpēc slimība progresēja tik strauji.

Veselības inspekcijas kontroles pārvaldes vadītāja Valentīna Berga stāsta, ka pārbaudē netika konstatēti pārkāpumi Arta aprūpē, taču inspekcijai ir bažas par mediķu gausāku rīcību un nepilnīgu novērošanas darbu. Par konstatētajiem pārkāpumiem diviem mediķiem draud administratīva atbildība — 50 latu naudas sods.

Berga norāda, ka joprojām nav saņemts galīgais slēdziens no slimnīcas Briselē par aknu izmeklējumu rezultātiem. Līdz ar to joprojām nav skaidrs, kas Artim izraisīja tik ārkārtīgi strauju aknu mazspēju.

«Mums nekādu gandarījumu šāds slēdziens nedod, taču mēs vēlamies, lai citi bērni nepiedzīvotu tādu attieksmi. Es varu simtprocentīgi droši pateikt, ka Dobeles slimnīcā nebija pietiekamas uzmanības mūsu dēlam,» saka Arta tētis Einārs Zeminskis. Mirušā zēna vecāki gaida slēdzienu no Briseles slimnīcas, kas varētu viest skaidrību, kā tik veselīgs bērns varēja aiziet bojā divās nedēļās. Tad arī vecāki lemšot par tālāko rīcību.

Artis slimnīcā nonācis ar «parastu hepatītu ainu», jau pirmajā dienā zēnam veiktas analīzes, tās nosūtītas uz Rīgu. Zēna stāvoklis pēkšņi kļuvis smags, slimnīca uzreiz vērsusies pēc palīdzības Rīgā. Pēc Dobeles slimnīcā pavadītas nedēļas zēnu nogādāja Rīgā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reanimācijā. Tur trešajā dienā ārstu konsilijs nolēma, ka bērnu var glābt aknu transplantācija, piektajā dienā viņš tika nogādāts Briselē. Diemžēl tur izrādījās, ka Arti nav iespējams glābt, zēna smadzenes bija gājušas bojā.