Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policistu arodbiedrība 16. martā aicina uz protestu

Neatkarīgā policistu arodbiedrība (NPA) izteikusi aicinājumu visiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem 16. martā piedalīties 10 minūšu protesta akcijā, portālu «Apollo» informēja NPA.

Arodbiedrība šajā dienā no pulksten 12 līdz 12.10 visā Latvijas teritorijā, Latvijas vēstniecībās, konsulātos, pārstāvniecībās ārvalstīs aicina pārtraukt darbu, jebkura veida autotransporta kustību un jebkādu citu darbību, izņemot jomas, kuras garantē cilvēku drošību un veselību.

NPA protesta akcijas laikā aicina pieminēt visus tos cilvēkus, kas pēdējos gados nemākulīgas darbības dēļ zaudējuši dzīvību, veselību, kļuvuši par bezpajumtniekiem, invalīdiem, bāreņiem, kas nespēj saņemt atbilstošus medicīniskos pakalpojumus, kas cieš badu, aukstumu un kam ir liegts mācīties naudas trūkuma dēļ,

Arodbiedrība tāpat arī uzskata, ka valdības krišana bija neizbēgams fakts un, ja tas nebūtu noticis, NPA būtu pieprasījusi iekšlietu ministra Mareka Segliņa demisiju, jo, pēc arodbiedrības domām, ministrs savā darbības laikā nespēja nodrošināt Latvijas iedzīvotāju drošību, darbiniekiem efektīvu un normālu pienākumu veikšanu.

«Rezultātā valstī strauji pieauga noziedzība, policijas un citu dienestu darbinieku skaits tiek samazināts, finansējums strauji samazinās, reformas Iekšlietu ministrijā nenotiek vai notiek pārāk gausi, dienesta transporta un sakaru līdzekļu izmantošana personīgām vajadzībām turpinās, bet nodokļi par to izmantošanu maksāt netiek. Darbinieku atalgojums un citas izmaksas tiek samazinātas straujāk nekā ministra alga. Turpmākā ministra palikšana amatā apdraudēja valsts drošību, graujot valsts pārvaldes reputāciju,» norāda NPA.