Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas sabiedriskajā transportā janvārī sodīti 9269 «zaķi»

Rīgas sabiedriskajā transportā par braukšanu bez biļetes janvārī sodīti 9269 pasažieri, kas ir par 4703 vairāk nekā pagājušā gada janvārī, kad tika sodīti 4566 bezbiļetnieki, aģentūrai LETA pastāstīja pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» preses sekretāre Iluta Bērziņa.

Janvārī kopā tika veiktas 53 670 pārbaudes.

Visvairāk - 4966 - bezbiļetnieki notverti trolejbusos. Tramvajos pieķerti 3980 «zaķi», bet autobusos par braukšanu bez biļetes sodīti 323 pasažieri.

«Rīgas satiksmes» Kontroles daļas vadītājs Modris Jaunups (JL) aģentūrai LETA pastāstīja, ka tas neesot bijis vislielākais bezbiļetnieka skaita pieaugums, bet līdz ar elektronisko biļešu ieviešanu «zaķu» skaits varētu ievērojami pieaugt.

Līdz ar elektroniskās biļetes ieviešanu no aprīļa Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas satiksme» vairs nebūs nepieciešams algot 580 autobusu konduktorus, tāpēc tagad tikšot izvērtēts esošo kontrolieru darbs un konduktoru atbilstība kontroliera amatam, tādējādi konduktori varēs pārkvalificēties par kontrolieriem, sacīja Bērziņa.

Salīdzinot ar pagājušā gada sākumu, gada laikā sodīto pasažieru skaits palielinājies, jo no 2008.gada 1.aprīļa konduktoru vairs nav arī trolejbusos, bet ievērojami palielināts ir kontrolieru skaits.

Jau ziņots, ka no 2007.gada 1.marta tramvajos vairs nav konduktoru un tirdzniecības vietās iegādātās biļetes ir jākompostrē. Biļešu kompostieri tika atjaunoti konduktoru trūkuma dēļ.

No 2008.gada gada 1.janvāra braukšanas maksa Rīgas sabiedriskajā transportā ir 40 santīmu, bet pie transportlīdzekļu, kuros nav konduktoru, vadītājiem biļetes maksā par desmit santīmiem dārgāk - 50 santīmus.

Plānots, ka drīz tiks paaugstināts sods par braukšanu bez biļetes. Patlaban sods ir divi lati, bet drīz «zaķus» varēs sodīt ar naudas sodu līdz pieciem latiem.

Biznesa ideju žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un Rīgas Fondu biržas 2008.gada pētījumā «101 vērtīgākais Latvijas uzņēmums» «Rīgas satiksme» ar uzņēmuma vērtību 111 miljoni latu ierindojas 21.vietā, bet 2007.gada pētījumā «Rīgas satiksme» ar vērtību 99,24 miljoni latu bija 27.vietā.