Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPP/LC kritizē Valsts prezidentu

Partijas LPP/LC domes sēdē šodien tika kritizēta Valsts prezidenta Valda Zatlera rīcība un viņa rosinātie Satversmes grozījumi, kā arī paustas bažas par to, vai nākamā, paplašinātā koalīcija spēs efektīvi strādāt.

LPP/LC Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Andris Bērziņš pauda bažas, ka Zatlera centieni ar Satversmes grozījumiem palielināt savas pilnvaras sāk deformēt Satversmē ieliktos fundamenta akmeņus, jo tajos ir saskatāma vēlme Latviju no parlamentāras valsts padarīt par prezidentālu valsti.

Gan Bērziņu, gan pārējos LPP/LC līderus neapmierina arī Zatlera rīcība pēc 13.janvāra grautiņiem Vecrīgā, pēc kuriem Valsts prezidents atļāvās izvirzīt ultimātu Saeimai un konkrētas prasības valdībai. Bērziņš norādīja, ka patlaban spēkā esošā Satversmes Valsts prezidentam tādas tiesības nedod.

Arī Saeimas priekšsēdētāja biedre Karina Pētersone LPP/LC domes sēdē pauda satraukumu par konstitucionālo krīzi, kas iestājusies pēc Valsts prezidenta ultimāta. «Ar uzbrēcienu divu trešdaļu atbalstu Satversmes grozījumiem panākt i ļoti grūti,» norādīja Pētersone.

Runājot par koalīcijas paplašināšanu, Bērziņš pauda viedokli, ka «plaša, bet ideoloģiski neviendabīga koalīcija būs mazāk efektīva».

Atsaucoties uz savu sarunu ar Saeimas deputātu Jakovu Plineru, Bērziņš atgādināja, ka «PCTVL gan cīnās par nepilsoņu tiesībām, bet tās sastāvā nav cilvēku, kas ir nostājušies pret Latvijas valstisko neatkarību». Savukārt «Saskaņas centrā», kuru daudzi vēlētos redzēt jaunajā koalīcijā, «sēž Rubika komunisti, kuri ir skaidri pieteikuši savu cīņu pret Latvijas neatkarību.»

LPP/LC līdzpriekšsēdētājs Ainārs Šlesers domniekiem pastāstīja, ka viņam jau ir zvanījusi «Jaunā laika» (JL) līdere Solvita Āboltiņa un uzaicinājusi LPP/LC pārstāvjus jau pirmdien sākt sarunas ar JL par jaunās valdības veidošanu.

Gan Šlesers, gan vairāki citi domnieki uzsvēra, ka LPP/LC vispirms vēlēsies iepazīties ar nākamā premjera rīcības programmu pirms piekritīs darboties jaunajā valdībā. LPP/LC domnieki arī pauda pārliecību, ka visizsvērtākā un vienīgā pareizā rīcības programma ir Ivaram Godmanim, kuram koalīcijas partneru greizsirdība un nevēlēšanās pilnībā uzņemties atbildību neļāva to realizēt līdz beigām.