Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Prezidents pensijas dzīvokli vēlas Klusajā centrā

Valsts prezidents Valdis Zatlers vēlas, lai viņa dzīvoklis pēc pilnvaru termiņa beigām atrastos Rīgas centrā.

Prezidenta kancelejas vadītāja vietnieks Ēriks Ozols aģentūrai BNS pavēstīja, ka drīzumā tiks nosūtīta atbilde uz Finanšu ministrijas lūgumu norādīt vietu, kur varētu atrasties Zatlera pensijas miteklis.

Kanceleja aicinās Finanšu ministriju, proti, uzņēmumu "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ), meklēt Zatleram dzīvokli pilsētas centrā, kas būtu līdzvērtīgs abu eksprezidentu mitekļiem, kuri atrodas Brīvības ielā un ir aptuveni 236 kvadrātmetrus plaši.

Prezidents neesot gribējis dzīvokli Vecrīgā, bet gan pilsētas centrā, vēlams, Klusajā centrā.

Paredzēts, ka līdz 12.jūnijam VNĪ meklēs konkrētus piedāvājumus, no kuriem visatbilstošākais mēneša laikā jāizvēlas prezidentam. Līdz ar to augusta vidū varētu kļūt zināms, kādā adresē atradīsies Zatlera pensijas dzīvoklis.

Jau vēstīts, ka iecere par privātmājas būvniecību kā Zatlera pensijas mitekli ir pilnībā atmesta.

Abiem eksprezidentiem Guntim Ulmanim un Vairai Vīķei-Freibergai valsts nodrošinātais dzīvoklis ir aptuveni 200 kvadrātmetru plašs. Taču mājā Brīvības ielā 38, kurā bijušie prezidenti patlaban mitinās, vairs nav brīvu citu dzīvokļu, tāpēc nākamajiem eksprezidentiem jāmeklē citas iespējas.

Valsts visus bijušos prezidentus nodrošina ar dzīvesvietu pēc amata pilnvaru termiņa beigām.