Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Martā Preiļu slimnīcā uz mēnesi plāno slēgt terapijas nodaļu

Līdzekļu taupības nolūkos un darbaspēka lietderīgas izmantošanas dēļ martā Preiļu slimnīcā uz mēnesi plāno slēgt vienu no divām slimnīcas terapijas nodaļām, aģentūrai LETA pastāstīja Preiļu slimnīcas galvenā ārste Daina Pliča.

«Ar 1.martu pieaugs pacienta iemaksa līdz 12 latiem, tāpēc pavasarī prognozējam slimnīcas pacientu samazinājumu. Kamēr cilvēki attapsies no ārstniecības pakalpojumu sadārdzināšanās, pieradīs, tikmēr terapijas nodaļa būs tukša,» sacīja Pliča.

Plānots, ka uz terapijas nodaļas slēgšanas laiku nodaļas darbinieki dosies apmaksātā atvaļinājumā.

Pašlaik slimnīcā, tāpat kā daudzās citās ārstniecības iestādēs, tiek ekonomēts - noteikti telefonsarunu limiti, taupīts uz elektrības, mazgājamo līdzekļu patēriņa apjomu utt.

«Ziedu laiki slimnīcām nekad nav bijuši, kaut ko iekrāt nav iespējams, bet tagad tas ir izdzīvošanas jautājums,» sacīja Pliča.

Kā norādīja Preiļu slimnīcas galvenā ārste, pašlaik, valstī pieaugot saslimstībai ar gripu, Preiļu slimnīcā pacientiem kopā ar pusdienām tiek pasniegtas arī ķiploku daiviņas.

«Paši mediķi ēd ķiplokus, un dodam arī pacientiem. Protams, ne visi pacienti drīkst un grib uzturā lietot ķiplokus, taču lielākā daļa pacientu šādu gripas profilakses pasākumu atbalsta. Arī citus gadus, iestājoties aukstākam laikam, cīņā ar vīrusiem esam izmantojoši šo pārbaudīto tautas medicīnas metodi,» sacīja Pliča.

Preiļu slimnīcā tiek piekopti arī citi gripas profilakses pasākumi - biežāk tiek izvēdinātas telpas, biežāk tiek rīkota telpu mitrā uzkopšana, gaiss tiek dezinficēts ar kvarca lampu u.c.

Preiļu slimnīcas galvenā ārste norādīja, ka gripas un akūtu augšējo elpceļu saslimšanas gadījumu Preiļos pašlaik nav tik daudz, lai slimnīcā noteiktu karantīnu, īpašus pacientu apmeklēšanas ierobežojumus.

«Visticamāk, ka gripa «atnāks» arī uz Preiļiem, jo blakus rajonos saslimstība ar to ir diezgan liela,» prognozēja Pliča.