Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

RD komisijā skatīs jautājumu par korupcijas riskiem Centrāltirgū

Rīgas domes Pretkorupcijas komisijas locekļi 24. februārī skatīs jautājumu par korupcijas riskiem Centrāltirgū, par to liecina sagatavotā darba kārtība.

Rīgas apgabaltiesa 29. decembrī nolēma negrozīt Vidzemes priekšpilsētas tiesas 11. decembra lēmumu, ar kuru toreizējai AS «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētājai Nainai Cibuļskai tika piemērots apcietinājums uz aizdomu pamata par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu.

Drošības līdzeklis Cibuļskai ir atstāts negrozīts, bet viņas advokāta Jāņa Davidoviča sūdzība par Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu — noraidīta.

LETA jau ziņoja, ka līdz ar Cibuļsku Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki decembra sākumā aizturēja vēl trīs personas, arī viņas dēlu Artjomu Cibuļski. Šajā lietā tika aizturēts arī tirgus jurists Vjačeslavs Mitins, bet ceturtā lietā aizturētā persona, iespējams, bijis Cibuļskas šoferis, aģentūrai LETA iepriekš norādīja advokāts Davidovičs.

Apcietinājums kā drošības līdzeklis 11. decembrī tika piemērots tikai Cibuļskai un viņas dēlam.

Kā aģentūru LETA informēja KNAB Sabiedrisko attiecību un izglītošanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece, tirgus amatpersonas un privātpersonas KNAB darbinieki aizturēja šā gada 9. decembrī pēc ilgstošas operatīvās darbības pasākumu veikšanas.

Jau sākotnējās izmeklēšanas laikā iegūtā informācija dod pietiekamu pamatu uzskatīt, ka toreizējā «Rīgas Centrāltirgus» amatpersona savu dienesta stāvokli ilgstoši izmantojusi prettiesisku materiālu labumu gūšanai vairāk nekā 100 000 latu apmērā.

Bijusī «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētāja atzīta par aizdomās turēto Krimināllikuma 318. panta 2. daļā un 195. panta 3. daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā — dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā mantkārīgā nolūkā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, savukārt abas lietā aizturētās privātpersonas tiek turētas aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA «Lursoft» informācija, Cibuļskas dēlam un Mitinam pieder SIA «Jurlats», kas nodarbojas ar juridisko pakalpojumu sniegšanu. 2006. gadā dibinātajā uzņēmumā par revidenti savulaik strādāja Daina Rumpa, kurai pieder firma «KAS». Tieši šis uzņēmums pēdējos gados ieguvis vairākus pasūtījumus no Centrāltirgus.

Kā aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja advokāts Davidovičs, Cibuļskas lietas materiālos «ir minētas vairākas firmas», tostarp arī uzņēmums «KAS». «Bet es gribētu apgalvot, ka ne viss, kas tur rakstīts, ir taisnība,» piebilda advokāts.

Kā 8. novembrī rakstīja laikraksta «Diena» pielikums «SestDiena», pagājušajā gadā «KAS» uzvarēja konkursā par Centrāltirgus teritorijas ikdienas uzkopšanu par 40 000 latu. Šī firma ieguva arī vēl trīs citus pasūtījumus, kuru summas ir zīmīgas — 9600 lati, 9998 lati un 9957 lati. Tieši tik daudz, lai nepārsniegtu 10 000 latu robežu, kad konkurss jāizsludina Iepirkumu uzraudzības biroja interneta mājaslapā.

Kā rakstā skaidroja «SestDiena», ja summa ir zemāka, pietiek, ka publicē informatīvo paziņojumu uzņēmuma interneta mājaslapā vai vietējā avīzē, un plašs interesentu loks, visticamāk, par to nemaz neuzzina. Šogad janvārī par 9900 latiem «KAS» no Centrāltirgus izveda sniegu. Janvārī sniegs bija tikai mēneša sākumā.

Lietas materiālos figurē arī SIA «Tirdzniecības nams Latgales priekšpilsētā» (TNLP), kas, kā liecina «Lursoft» pieejamā informācija, savulaik piederēja arī Cibuļskai, bet pašreiz tā īpašnieces ir Anita Dārziņa un Marina Tabakurska. Patlaban vienīgais firmas valdes loceklis ir Andrejs Galzons, bet iepriekš firmas amatpersona bija arī Cibuļskas nu jau šķirtais vīrs Viktors Cibuļskis.

Cibuļska bija «Rīgas Centrāltirgus» valdes priekšsēdētāja no 2005. gada līdz šā gada 16. decembrim, kad tika reģistrētas izmaiņas «Rīgas Centrāltirgus» vadībā un par valdes priekšsēdētāju tika iecelts Edvīns Vējš, kurš iepriekš bija uzņēmuma valdes loceklis.

Cibuļska 2005. gadā kandidēja Rīgas domes vēlēšanās no Zaļo un zemnieku savienības saraksta.