Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aprīlī Latvijā nogādās divu māsu slepkavībā aizdomās turēto Madonas fotogrāfu

Ja viss noritēs pēc plāna, jau aprīlī no Spānijas uz Latviju varētu tikt atvests bijušais Madonas fotogrāfs Māris Meiers, kam inkriminēta divu māsu noslepkavošana.

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Ints Ķuzis aģentūrai LETA pastāstīja, ka Meieram Spānijā jau šā gada novembrī gaidāma tiesa par Spānijas pilsētā Tenerifē notikušu slepkavību. Nogalinātā bija Latvijas pilsone Kristīne, kuras māsa Aiga pazuda 2007. gada oktobrī un kuru pagājušajā gada vasarā atrada sazāģētu gabalos ezerā pie Madonas. Arī šajā slepkavībā aizdomās tiek turēts Meiers.

Ķuzis teica, ka, sazinoties ar kolēģiem Spānijā, abas puses vienojušās par Meiera atvešanu uz Latviju, jo spāņu tiesībsargājošās institūcijas pirmstiesas izmeklēšanas darbu jau ir pabeigušas.

Ar Meieru Latvijā plānots strādāt aptuveni trīs mēnešus.

LETA jau ziņoja, ka divi VP darbinieki, kuri gandrīz nedēļu 2008. gada septembrī atradās komandējumā Spānijā, lai nopratinātu Meieru, guva pārliecību, ka šis vīrietis ir izdarījis slepkavību arī Latvijā.

Pratināšana notikusi Meiera nolīgtā advokāta un Spānijas policistu klātbūtnē. Pratināšanā lietotas dažādas metodes, kuru rezultātā Latvijas tiesībsargi guvuši pārliecību par bijušā fotogrāfa vainu Latvijā izdarītajā slepkavībā. Meiers gan sacījis, ka neko nezinot par slepkavību Latvijā, taču viņš savu vainu noliedz arī Spānijā izdarītās slepkavības lietā.

Ķuzis uzskata, ka šis komandējums izmeklētājiem bijis veiksmīgs, lai gan vainu Meiers neatzīst. Aizdomās turamais bijis labi sagatavojies Latvijas izmeklētāju vizītei, taču ne tik labi, lai spētu izturēt dažādās metodes nopratināšanas laikā.

Latvijā izdarītās slepkavības kriminālprocesā tika identificētas vairākas bioloģiskas pazīmes, kas atstātas uz maisiem, kuros bija ievietotas jaunās sievietes mirstīgās atliekas. Ķuzis cer, ka ekspertīzes rezultāti būs pozitīvi, proti, varēs pierādīt Meiera vainu.

Latvijas izmeklētāji vēlētos vēlreiz Meieru nopratināt, jo Spānijas pratināšana bijuši ļoti formāla, tāpat iecerēts veikt Meiera sniegto liecību pretpārbaudi, kā arī veikt nozieguma vietas apskati.

Par Spānijā izdarīto slepkavību Meieram saskaņā ar šīs valsts likumiem draud 30 gadu cietumsods, bet pēc Latvijas likumiem viņu var notiesāt pat ar mūža ieslodzījumu.

Vēl pagājušā gada novembrī abas noslepkavotās māsas nebija izdevies apbedīt, bet tagad tas ir izdarīts. Viņu māte savas meitas vēlējās apglabāt kopā, bet dažādu formalitāšu dēļ tas ieilga vairākus mēnešus. Spānijā noslepkavotā māsa ir kremēta, bet Latvijā noslepkavoto māsu kremēt aizliegts. Tas tāpēc, ka slepkavību vēl nevar uzskatīt par atklātu. Lietas izmeklēšanā var atklāties jauni fakti, un šādus vardarbīgā nāvē bojāgājušos apglabā zemē, lai nepieciešamības gadījumā veiktu ekshumāciju.

Kā ziņots, 2008. gada augusta beigās netālu no Madonas meža ieskautā ezerā vietējie makšķernieki ūdenī atrada pārzāģētu jaunas sievietes līķi. Sievietes līķis, iespējams, ar zāģi sadalīts uz pusēm un salikts divās somās.

Mirušajai bijuši sasitumi uz ķermeņa un galvas traumas. Lai noskaidrotu nāves cēloni, tika veikta tiesu medicīniskā ekspertīze. Slepkavība, iespējams, veikta mēnesi pirms līķa atrašanas, tā iepriekš ziņoja policija.

Policija noskaidroja, ka ezerā atrastā bija 1984. gadā dzimusi sieviete, bet viņas māsa — 1982. gadā dzimusi sieviete — atrasta noslepkavota kādā Spānijas pilsētā.

Aizdomās par šo abu jauno sieviešu nogalināšanu Spānijā tika aizturēts 1964. gadā dzimis vīrietis, kurš bijis vienas māsas bijušais mīļākais. Vīrietis tika aizturēts pērnā gada 26. augustā, sadarbojoties Spānijas un Latvijas likumsargiem.

Notikumu hronoloģija ir visai mīklaina. 2007. gada 22. oktobrī Madonas policisti saņēmuši iesniegumu par 1984. gadā dzimušas sievietes pazušanu. Tā kā viņa dzīvojusi un strādājusi Rīgā, šo iesniegumu pārsūtīja Rīgas policijai.

Rīgā 2007. gada 25. oktobrī tika sākts kriminālprocess par sievietes pazušanu, bet jau tā paša gada 12. novembrī tas tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma panta par slepkavību.

Policija, izmeklējot šo lietu, aizdomās par saistību ar sievietes pazušanu sāka meklēt 1964. gadā dzimušu vīrieti, kurš bijis draugs vecākajai māsai.

Tagad zināms, ka jau tad, kad policija sāka meklēt šo vīrieti, viņš vairs Latvijā neatradās. Policija noskaidroja, ka pazudušajai ir māsa, taču viņa atrodas Spānijā. Sazinoties ar viņu, policija mēģināja noskaidrot, vai vecākajai māsai nav zināma minētā vīrieša atrašanās vieta, uz ko viņa atbildējusi, ka par šo vīrieti neko nezinot.

2008. gada 17. augustā Spānijā tika atrasta nogalināta 1982. gadā dzimusī sieviete, un saistībā ar šo noziegumu tika meklēts minētais vīrietis. Savukārt pērn 21. augustā Madonas rajonā kādā meža ieskautā ezerā tika atrastas jaunākās māsas mirstīgās atliekas. Sievietes ķermenis bija pārzāģēts, un mirstīgās atliekas ievietotas divās sporta somās, ko atrada makšķernieki.

Bija nepieciešamas vairākas nedēļas, līdz tika noskaidrota sievietes personība.

Ķuzis žurnālistiem iepriekš pastāstīja, ka Spānijā nogalinātajai sievietei konstatēti vairāki naža dūrieni. Jau iepriekš sieviete bija vērsusies pie Spānijas likumsargiem, ka viņas bijušais draugs izteicis draudus. Vīrietim kā drošības līdzeklis esot bijis noteikts aizliegums tuvoties sievietei.

Policija pieļauj iespēju, ka šī slepkavība varētu būt izdarīta greizsirdības dēļ, jo latviete ārvalstīs dzīvojusi ar citu vīrieti. Turpretim par Latvijā notikušo slepkavību vēl ir daudz neskaidrību.